Gry

Poznaliśmy pierwsze gry z PSX, w które zagramy dzięki nowemu PS+. Jest nieźle!

Kacper Cembrowski
Poznaliśmy pierwsze gry z PSX, w które zagramy dzięki nowemu PS+. Jest nieźle!
0

Wygląda na to, że do sieci wyciekły właśnie pierwsze gry, w które zagramy dzięki nowemu abonamentowi PlayStation Plus. Jest solidnie, chociaż bez niespodzianek.

PlayStation Plus Premium to nie tylko odpowiedź na Game Passa od Microsoftu, ale również spełnienie mokrych snów fanów gier retro. Wyciek tytułów, które pojawią się w ofercie gier z epoki pierwszego PlayStation oraz jednej gry z PSP zapowiada całkiem dobre zestawienie, jednak w żadnym wypadku nie będzie to dużym szokiem.

Na ten moment produkcje, których możemy się spodziewać, to Tekken 2, Worms Armageddon, Worms World Party i Mr. Driller. Z PlayStation Portable doczekamy się za to Ridge Racers 2. Wszystkie z tych produkcji doczekały się wpisu w bazie danych japońskiej firmy, chociaż na ten moment są oczywiście ukryte i nie można ich znaleźć w PlayStation Store z poziomu konsoli.

PlayStation Plus Premium poza katalogiem 400 gier z PS4 i PS5, zaoferuje dodatkowe 340 gier, w których skład będą wchodziły produkcje z PlayStation 3 dostępne poprzez streaming oraz klasyczne tytuły z klasycznego PlayStation, PS2 i PSP - te dostępne będą zarówno poprzez streaming, jak i standardowe pobieranie gier na dysk konsoli. Sony na ten moment nie udostępniło listy gier, więc wszystkie przecieki są na miarę złota.

Sony niedawno ogłosiło oficjalne polskie ceny abonamentów. Wersja Premium, o którą się rozchodzi, będzie dostępna w cenach 70 zł za jeden miesiąc, 200 zł za kwartał oraz 480 zł za cały rok. Chociaż pierwsze przecieki nie są złe, to zdaje się, że nie należy spodziewać się nowości, tylko klasycznych produkcji, które już były sprzedawane cyfrowo na PS3 i PSP.

Najprawdopodobniej są to kwestie licencyjne, jednak wizja zagrania w pierwsze Metal Gear Solid, Silent Hill czy Twisted Metal jest naprawdę ekscytująca. Na jaką produkcję retro liczycie najbardziej? Skorzystacie z abonamentu w dniu jego premiery, czyli 22 czerwca?

Źródło: Reddit (u/the_andshrew)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news