Felietony

Wybrałem następcę dla mojego iPhona

GM
Grzegorz Marczak
118

Jakiś czas temu pisałem wam o moim przesycie iPhonem i iOS. Pisałem też, że poszukuję nowego telefonu z nowym systemem. Zdecydowałem się ostatecznie na Galaxy Note 3 (właśnie czekam na przesyłkę z T-mobile), natomiast iPhona zostawiam jednak jako drugą słuchawkę, narzędzie głównie do dzwonienia....

Jakiś czas temu pisałem wam o moim przesycie iPhonem i iOS. Pisałem też, że poszukuję nowego telefonu z nowym systemem. Zdecydowałem się ostatecznie na Galaxy Note 3 (właśnie czekam na przesyłkę z T-mobile), natomiast iPhona zostawiam jednak jako drugą słuchawkę, narzędzie głównie do dzwonienia.

Dlaczego Note 3? Ku mojemu zaskoczeniu potężny smartphone Samsunga już tak nie przeraża swoim rozmiarem. Dziś to iPhone jest liliputem wśród takich telefonów jak HTC ONE, Xperia Z1, SGS4 czy LG G2. Mając więc nową podstawę jeśli chodzi o rozmiar ekranu, Note 3 jest tylko niewiele większy :)

Właściwie Note 3 to dwa w jednym, telefon łączący funkcję z tabletem. Nigdy nie przyzwyczaiłem się do korzystania z tabletu, może dlatego, że w każdym miejscu gdzie jestem mam dostępny komputer. Nawet przy tak zwanym kanapowaniu wygodniej mi jest korzystać z pełnej klawiatury MB Air niż męczyć się na tablecie.

1401560_10151797246167945_118861553_o

Note 3 będzie więc dla mnie telefonem i tabletem w jednym. W sumie to Samsungowi należą się ukłony za, że dojrzał i można powiedzieć zbudował tę kategorię produktów. Początkowo byłem dość sceptyczny patrząc na te gigantyczne telefony - widać jednak, że mieli nosa. Uważam też, że na dzień dzisiejszy Note 3 jest najlepszym wyborem jeśli chodzi o ekstra duże Smartphony.

Jeśli chodzi o parametry techniczne to jest to z pewnością sprzęt który godnie wytrzyma najbliższe dwa lata. Nie ma co teraz wchodzić w szczegóły - jeśli ktoś z was jeszcze nie czytał nasze recenzji Note 3 to zapraszam do tekstu Jana.

To co osobiście najbardziej doceniam w tym sprzęcie (też miałem okazję go testować) to przede wszystkim kapitalny ekran, dobry aparat oraz wystarczająca bateria. Doceniam też cały ekosystem aplikacji, który skrupulatnie buduje Samsung.

Za pół roku napiszę wam czy to była dobra decyzja, mimo wszystko po tylu latach z iOS najbardziej obawiam się przesiadki na Androida :) Nawet jeśli strach ten jest nielogiczny.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AppleAndroidiOSSamsung