Felietony

Socializer sprzedany! Kwota transakcji od 26 milionów w górę! Brawo!

Grzegorz Marczak
Socializer sprzedany! Kwota transakcji od 26 milionów w górę! Brawo!
7

Jedna z największych agencji Socila Media trafiła w ręce holdingu reklamowego Dentsu Aegis Network (zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami). Właśnie dziś podpisana została umowa inwestycyjna. Socializer, Lubię To oraz marka Socialformance przejdą na podstawie umowy pod skrzydła Isobar w Polsce....

Jedna z największych agencji Socila Media trafiła w ręce holdingu reklamowego Dentsu Aegis Network (zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami). Właśnie dziś podpisana została umowa inwestycyjna. Socializer, Lubię To oraz marka Socialformance przejdą na podstawie umowy pod skrzydła Isobar w Polsce.

W tej transakcji sprzedano ponad 95% akcji Socializera za łączną kwotę około 26 milionów złotych. Jeśli jednak firma osiągnie dobre wyniki w następnych latach kwota ta może znacząco wzrosnąć.

Z komunikatu na NewConnect

Łącznie umowami inwestycyjnymi objętych zostało 1.942.891 akcji, stanowiących 95,6% kapitału spółki.
Cena sprzedaży akcji została ustalona w podziale na dwie grupy:
- dla 636.031 akcji nabywanych od akcjonariuszy o charakterze inwestorów finansowych na 19,97 zł za akcję, to jest łącznie za kwotę 12.700.000 zł. Cena w tej grupie jest ostateczna.
- dla 1.306.860 akcji nabywanych od akcjonariuszy będących osobami operacyjnie zaangażowanymi w działalność Spółki na 10,41 zł za akcję, to jest łącznie 13.599.059,78 zł, z zastrzeżeniem że cena w tej grupie może ulec zwiększeniu do kwoty 57,39 zł za akcję w zależności od wyników Spółki osiąganych w latach 2013-2017.

Gratulacje dla Łukasza i całego zespołu, bardzo dobra wycena jak na tak młody biznes. Bardzo dobra również dlatego, że trafiają w dobre ręce.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu