Polska

Wyborcza też się zmienia. Od jutra nowa wersja serwisu - będzie ładniej, przejrzyściej i nowocześniej

Grzegorz Ułan
Wyborcza też się zmienia. Od jutra nowa wersja serwisu - będzie ładniej, przejrzyściej i nowocześniej
14

Może i nie będą to tak daleko idące zmiany, jakie dotknęły dziś strony mBanku, ale odświeżenie wyglądu serwisu Gazety Wyborczej będzie mocno widoczne. Jak czytamy na profilu Michała Gwiazdowskiego, już jutro zmiany te będą ogólnodostępne na ich stronie głównej. Zmienił się zarówno układ strony, j...

Może i nie będą to tak daleko idące zmiany, jakie dotknęły dziś strony mBanku, ale odświeżenie wyglądu serwisu Gazety Wyborczej będzie mocno widoczne. Jak czytamy na profilu Michała Gwiazdowskiego, już jutro zmiany te będą ogólnodostępne na ich stronie głównej.

Zmienił się zarówno układ strony, jak i czcionka - jej krój oraz kolor. Wcześniejszy układ wydawał mi się mało czytelny, a czerwony kolor czcionki wręcz zlewał się z ogólną kolorystyką serwisu.

Teraz poszczególne elementy są efektywniej wyszczególnione, a nowy krój i kolor czcionki dodaje im bardziej atrakcyjnego i nowoczesnego wyglądu.

Nie wiem, jak będą wyglądały podstrony, po kliknięciu wyświetlają się jeszcze w starej wersji, ale to, co znajdziemy obecnie na testowej stronie głównej obiecuje również i tam ciekawe rozwiązania.

Odświeżenia doczekała się również mobilna strona Wyborczej. Wykonana w podobnej konwencji jak ta, którą zobaczymy w przeglądarce.

Już dziś możecie sami sprawdzić u siebie nową Wyborczą. Link do wersji przeglądarkowej oraz do wersji mobilnej.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Gazeta Wyborczawyborcza.pl