Ciekawe strony

Wybierasz się na Mazury? Sprawdź nowy polski serwis ogłoszeniowy Mazureo

Grzegorz Ułan
Wybierasz się na Mazury? Sprawdź nowy polski serwis ogłoszeniowy Mazureo
21

Rzadko opisuję nowe serwisy będące słupami ogłoszeniowymi, chyba nawet mi się nie zdarzyło z wiadomych względów - mamy już ich na pęczki w polskiej sieci i zwykle nastawione są na generowanie wejść z wyszukiwarek przez różnego rodzaju sztuczki pozycjonujące, zapominając przy tym o warstwie wizualnej...

Rzadko opisuję nowe serwisy będące słupami ogłoszeniowymi, chyba nawet mi się nie zdarzyło z wiadomych względów - mamy już ich na pęczki w polskiej sieci i zwykle nastawione są na generowanie wejść z wyszukiwarek przez różnego rodzaju sztuczki pozycjonujące, zapominając przy tym o warstwie wizualnej i funkcjonalnej. A to są czynniki ważne dla odbiorców, czyli nas i determinują nasze późniejsze zachowania, czyli albo wrócimy tam ponownie albo zapomnimy na zawsze.

Wczoraj dostałem jednak na skrzynkę informację o uruchomieniu nowego serwisu ogłoszeniowego, który zdaje się ma na celu zerwanie z tym stereotypem i zaproponował naprawdę ładny, przejrzysty i funkcjonalny portal z ogłoszeniami. Mowa o Mazureo.pl. Jak sama nazwa wskazuje znajdziemy tu oferty z jednej z najbardziej atrakcyjnych turystycznie części Polski, czyli Krainy Wielkich Jezior Mazurskich.

Już po wejściu na stronę główną wita nas starannie przygotowany serwis, obiecujący podobne wrażenia, gdy zechcemy zajrzeć głębiej. Pokrótce jest to baza noclegów, czarterów jachtów, sterników i ciekawych miejsc, gdzie każdy może dodać własne ogłoszenia w kilka minut. Przy założeniu konta nie trzeba podawać kilkunastu niepotrzebnych nikomu danych, na początek wystarczy adres email i hasło, no i później dodajemy naszą ofertę.

Tutaj pokażę tylko wszystkie kroki do wypełnienia, by dodać w ogóle ofertę, a to jak wygląda finalny efekt zaprezentuję na koniec - nie chcę robić im już na starcie fikcyjnych wpisów.

W zasadzie to już wszystko. Po dodaniu ogłoszenia, nasza oferta będzie "wisieć" w serwisie cały rok zupełnie za darmo. To chyba wystarczający czas na sprawdzenie Mazureo, a zwłaszcza jego skuteczności w dotarciu do potencjalnych klientów. Jak dla mnie, to dobry ruch ze strony twórców portalu, bo te ceny mogłyby odstraszyć na samym starcie.

Co otrzymujemy w zamian? Całkiem przyjemną wizytówkę naszej oferty.

Mamy tu w centralnej części ładne duże zdjęcia, cenę wynajmu, ilustrację podstawowych danych w postaci dużych wyraźnych ikon, a pod spodem opis, udogodnienia, obiekty w pobliżu, lokalizację, kalendarz i opinie klientów.

Zatrzymam się tu jeszcze na chwilę, jeśli chodzi o kalendarz. Decydując się na tę zakładkę, twórcy wzięli na siebie dużą odpowiedzialność i będą musieli włożyć w to wiele pracy. Aktualizacja tej zakładki leży po stronie właściciela ogłoszenia, ale zachęcenie go do każdorazowego zaznaczania w nim wolnych czy już zajętych terminów będzie leżała po stronie twórców.

Wbrew pozorom będzie to jedna z najważniejszych opcji dla użytkowników portalu. Wielokrotnie szukając wolnych miejsc przed wyjazdem na Mazury, wykonywałem dziesiątki telefonów do znalezionych w sieci obiektów, tracąc przy tym mnóstwo czasu, który można będzie zaoszczędzić korzystając z tego serwisu i z zakładki kalendarza.

Jeśli uda się twórcom portalu na przekonanie do jej aktualizacji ogłoszeniodawców i to jeszcze w okresie tego darmowego roku, być może uda się w końcu stworzyć w pełni funkcjonalny serwis ogłoszeniowy. Czego oczywiście życzę twórcom Mazureo, bo mocno brakowało czegoś takiego w polskiej sieci.

Zapytałem jeszcze twórców o wersję mobilną serwisu, to też ważny element w przypadku portalu ogłoszeniowego, w odpowiedzi uzyskałem takie informacje:

Mobilna strona mazureo.pl powstanie w ciągu najbliższych miesięcy i będzie dostępna w wersji przeglądarkowej, tylko dla turystów. W wersji mobilnej będzie można obejrzeć dostępne oferty, aktualności oraz dowiedzieć się o imprezach organizowanych na Mazurach.

Dodatkowo, jako nowość wprowadzona zostanie usługa lokalizacji po GPS, dzięki czemu turysta będzie mógł szybko znaleźć dobrą restaurację, tawernę czy wypożyczalnię sprzętu wodnego w pobliżu swojego aktualnego położenia. Mazureo.pl będzie pierwszym serwisem turystycznym z tak rozbudowaną wersją mobile.

Mobilna strona będzie dostępna na wszystkich urządzeniach mobilnych i będzie się wyświetlała z przedrostkiem "m" (m.mazureo.pl).

Strona główna serwisu Mazureo.pl.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu