Apple

WWDC 2022 oficjalnie. Wiemy kiedy odbędzie się konferencja Apple!

Kamil Świtalski
WWDC 2022 oficjalnie. Wiemy kiedy odbędzie się konferencja Apple!
11

WWDC to konferencja Apple skupiająca się przede wszystkim na oprogramowaniu. I choć w przeszłości zaprezentowano tam już nowe urządzenia, to nie one są w centrum zainteresowania. To właśnie na WWDC pracownicy giganta z Cupertino chwalą się nowościami które spotkają ich oprogramowanie: iOS, iPadOS, macOS, watchOS oraz tvOS!

WWDC 2022 — konferencja już na początku czerwca

W tym roku WWDC również pozostanie w formie cyfrowej. Apple trzeci rok z rzędu rezygnuje z organizacji konferencji na żywo, co dla wszystkich programistów prawdopodobnie nie jest dobrą wiadomością — networking i wymiana doświadczeń na żywo to zupełnie inny poziom (nie wspominając już o zabawie i gwiazdach, które można spotkać na tamtejszych koncertach po najważniejszym Keynote ;). Wyjątkiem od reguły będzie jeden dzień dla uczniów i twórców, którzy 6 czerwca będą mogli spotkać się w Apple Parku. Na tę chwilę jednak nie znamy jeszcze szczegółów związanych z tą częścią imprezy - takowe mają trafić na stronę w nadchodzących tygodniach.

Nowe wersje oprogramowania - oby bardziej dopracowane, niż w ostatnich latach

Trudno w ostatnich latach ukryć rozczarowanie podejściem Apple do oprogramowania. Regularnie słychać to o bardziej, to o mniej, irytujących błędach z nim związanych. Mam cichą nadzieję, że tym razem uda się uniknąć większych wpadek, a cały szereg systemów będzie bardziej dopracowany już w dniu premiery — a nie kilka miesięcy później, jak mają to ostatnio w zwyczaju. Nie ukrywam też, że chętnie zobaczyłbym jakieś bardziej rewolucyjne zmiany w iPadOS, które pozwoliłyby mu na multitasking z prawdziwego zdarzenia, a a nie tylko jego namiastkę, jak ma to miejsce obecnie.

WWDC 2022 - kiedy odbędzie się konferencja?

W tym roku WWDC zaplanowane zostało w dniach 6-10 czerwca. Jeszcze zbyt wcześnie by rozprawiać na temat dokładnych godzin najważniejszych prezentacji. Na miejscu wszystkich zainteresowanych prawdopodobnie (polskie) godziny wieczorne 6 czerwca bym sobie zaznaczył w kalendarzu na czerwono, bo klasyką gatunku jest rozpoczynanie imprezy z pompą — aby w kolejnych dniach móc szkolić i dyskutować na temat zaprezentowanych nowości z inżynierami i programistami z całego świata.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news