Windows

Wunderlist w dobrym stylu zawitał na Windows 8

Konrad Kozłowski
Wunderlist w dobrym stylu zawitał na Windows 8
17

Wunderlist to jedna z najpopularniejszych usług do tworzenia list 'to-do'. Niedawno doczekaliśmy się kompletnego odświeżenia interfejsu oraz wprowadzenia kilku istotniejszych nowości, między innymi synchronizacji w czasie rzeczywistym. Porzucona została aplikacja desktopowa dla Windowsa, którą zastą...

Wunderlist to jedna z najpopularniejszych usług do tworzenia list 'to-do'. Niedawno doczekaliśmy się kompletnego odświeżenia interfejsu oraz wprowadzenia kilku istotniejszych nowości, między innymi synchronizacji w czasie rzeczywistym. Porzucona została aplikacja desktopowa dla Windowsa, którą zastąpić może wersja dla przeglądarki Chrome lub... nowa aplikacja dla Windows 8.

Aplikacja jest aktualnie określona mianem 'bety', więc mniejsze lub większe niedociągnięcia czy błędy powinniśmy w pierwszej kolejności wybaczyć, a nastepnie zgłaszać je autorom. Ci stanęli jednak na wysokości zadania i przygotowali naprawdę udaną aplikację, z której równie dobrze korzysta się na tablecie jak i typowym komputerze. Obecne są jednak również pewne niezrozumiałe dla mnie braki, ale wszystko po kolei.

Wunderlist Beta dla Windows 8 znjadziemy oczywiście w Sklepie Windows zupełnie za darmo. Po zalogowaniu się na nasze konto ujrzymy standardowy, podzielony na dwie kolumny widok. Po lewej stronie znalazł się spis list, zaś po prawej widoczne są zadania z wybranej aktualnie listy. Na pochwałę zasługuje łatwo dostępna wyszukiwarka oraz skróty do listy aktywności i konwersacji. W aplikacji możemy naturalnie wybrać jedną z dostępnych grafik jako tło. Zauważyłem, że nie synchronizuje się ono z wybranym tłem w innych aplikacjach. W ustawieniach zdecydujemy o tym czy nowe elementy dodawane będą jako ostatnie czy jako pierwsze do list oraz włączymy i wyłączymy dźwięki.

Jedną z najważniejszych możliwości w Windows 8 i dostępnych na niego aplikacji jest funcja przypinania, czyli dzielenie ekranu na kilka części. Wunderlist obsługuje trzy sposoby podziału, zajmując 2/3, 1/2 lub 1/3 część ekranu. Niestety nie można przypiąć aplikacji zajmując tylko wolny pasek przy jednej z krawędzi, na co pozwala na przykład Facebook wyświetalając aktualnie otwartą konwersację. Przez to koncept ciągłej pracy z otwartym po boku Wundelist i szybkim odznaczaniu kolejnych wykonanych zadań. Mam sporą nadzieję, że zostanie to poprawione w jednej z nadchodzących aktualizacji.

Najważniejsza funkcja działa jednak bez zarzutu - wszystkie zadania i listy synchronizowane są prawidłowo i stosunkowo szybko. życzyłbym sobie, by kafelek Wunderlist również został wykorzystany, ponieważ do tej pory nie zauważyłem, by na przykład przypomnienia o zbliżającym się zadaniu były na nim wyświetlane.

Wunderlist Beta znajdziecie w Sklepie Windows.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu