Microsoft

Windows Phone 8.1 GDR1 Preview for Developers otrzymuje poprawki

Jakub Szczęsny
Windows Phone 8.1 GDR1 Preview for Developers otrzymuje poprawki
24

Jeśli korzystacie w swoich telefonach z Windows Phone z programu Preview for Developers, warto udać się do ekranu Ustawienia -> Aktualizacje, by pobrać paczkę poprawek prosto od Microsoftu. Aktualizacja ta nie była zapowiadana i producent milczy, jak chodzi o szczegółową listę zmian. Chwila wysta...

Jeśli korzystacie w swoich telefonach z Windows Phone z programu Preview for Developers, warto udać się do ekranu Ustawienia -> Aktualizacje, by pobrać paczkę poprawek prosto od Microsoftu. Aktualizacja ta nie była zapowiadana i producent milczy, jak chodzi o szczegółową listę zmian. Chwila wystarczyła, by zauważyć, że w aktualizacji nie ma żadnych nowych funkcji, jednak są pewne usprawnienia natury optymalizacyjnej.

Dla osób, które poszukują w tej aktualizacji lekarstwa na błąd "0x80188308", który uniemożliwia zainstalowanie GDR1 na niektórych telefonach mam niestety złą wiadomość. Microsoft, choć problem jest mu całkiem dobrze znany, dalej szuka rozwiązania dla tego problemu. Na forum Microsoftu pojawił się post, który potwierdza dalsze powstawanie problemu z aktualizowaniem niektórych telefonów - niezależnie od ich regionu, modelu, czy producenta. Wyrażono jednak nadzieję, że zostanie to naprawione tak szybko, jak to tylko możliwe i jeśli znajdzie się rozwiązanie tego problemu, zostanie to od razu ogłoszone.

Telefon po aktualizacji pracuje nieco szybciej - w poprzedniej odsłonie GDR1 miałem potem problemy z płynnością niektórych animacji - na przykład przy przechodzeniu z ekranu startowego do listy aplikacji (i z powrotem). Pojawiały się "mikroprzycięcia", które może specjalnie nie przeszkadzają, ale Windows Phone one... po prostu nie pasują. Jestem przyzwyczajony do czegoś innego. Zauważyłem także, że aplikacje potrafią włączać się odrobinę szybciej - przy czym skok jest wyraźnie zauważalny w Muzyce, Grach, czy Office.

To, co mnie martwi, to brak postępów w walce z problemem Bitlockera i aktualizacji Cyan, które to wstrzymały na jakiś czas aktualizację dla uczestników programu Preview for Developers. Mimo wszystko jednak Microsoftowi należą się ciepłe słowa za niepozostawianie samym sobie nawet wersji rozwojowych swojego systemu mobilnego. Od ósmej wersji mobilnych okienek użytkownicy nie mają co narzekać na marność i niską częstotliwość aktualizacji, a to wróży dobrze - nie tylko samej platformie, ale i całemu Microsoftowi, który do niedawna jeszcze po macoszemu podchodził do kwestii aktualizacji.

Grafika: 1, 2

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

windows phone aktualizacja