Huawei

EMUI 10 od Huawei zobaczymy w sierpniu. Nowa wersja systemu opartego o Android Q

Kamil Świtalski
1

W związku z ostatnimi wydarzeniami wielu użytkowników martwiło się, czy firma w ogóle przedstawi swoją wersję systemu bazującą na Android Q. Zagadka rozwiązana — EMUI 10 poznamy oficjalnie już za kilka tygodni!

Wielu użytkowników wciąż wypatruje aktualizacji dla EMUI 9.1 dla swoich smartfonów od Huawei. Lista urządzeń na które nowości mają trafić w okresie wakacyjnym jest dość pokaźna (zobacz: Huawei z kalendarzem aktualizacji do EMUI 9.1. Sprawdź kiedy Twój smartfon doczeka się aktualizacji), ale spokojnie. Kolejne wersje nakładki także są bliżej niż mogłoby się wydawać. EMUI 10 ma zostać pokazana już w sierpniu — podczas imprezy Developers Conference.

Zobacz też: Smartfony to nie szklanki. Huawei Mate 30 Pro może i będzie piękny, ale jakim kosztem?

EMUI 10 już w sierpniu. Posiadacze Huawei mają powody do zadowolenia

Jako że system dopiero zostanie nam zaprezentowany, a ostatnie tygodnie dyskutowało się raczej o banie dla Huawei i ich autorskim systemie, nowa wersja ich nakładki skrywa przed nami wiele niespodzianek. EMUI 10 miałoby jednak opierać się na najnowszej wersji Androida — czyli Android Q, z zestawem rozwiązań Huawei. Wśród nich: nowa wersja interfejsu Emotion UI, system plików EROFS czy GPU Turbo. Istotnym dodatkiem ma być też kompilator ARK, dzięki któremu ma znacznie wzrosnąć wydajność i szybkość urządzeń — nawet o kilkadziesiąt procent. W dodaniu urządzeniom kopa pomocny ma być także nowy system plików, który ma je przyspieszyć średnio o 20%. Przynajmniej tak wynika z dotychczasowych informacji, ale... jeżeli śledzicie informacje o systemie na bieżąco, to prawdopodobnie kojarzycie, że (przynajmniej część) tych informacji dotyczyła także EMUI 9.1 — stąd wszystko wciąż wygląda dość... mgliście.

Zobacz też: Sprawdź, czy na swoim telefonie przetestujesz Android Q. Oficjalna lista urządzeń

Na tę chwilę jednak żadnych szczegółów nie znamy — musimy uzbroić się w cierpliwość i czekać do sierpnia. Huawei Developers Conference zaplanowana została w dniach 9-11 sierpnia, czyli za niespełna cztery tygodnie.

Zobacz też: Nowy Android to po prostu Android 10.

Źródło: Gizchina

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu