Samsung

Wszystko co najlepsze od Samsunga z Windows 10? Szykuje się mocny konkurent dla Surface

Jakub Szczęsny
Wszystko co najlepsze od Samsunga z Windows 10? Szykuje się mocny konkurent dla Surface
9

Surface to urządzenie, które Microsoftowi udało się od początku do końca. Jest to świetny sprzęt dla osób, które nie uznają kompromisów, oczekują odpowiedniej wydajności i zgrania z systemem Microsoftu, który dla większości użytkowników komputerów jest pierwszym wyborem. Samsung widocznie pozazdrośc...

Surface to urządzenie, które Microsoftowi udało się od początku do końca. Jest to świetny sprzęt dla osób, które nie uznają kompromisów, oczekują odpowiedniej wydajności i zgrania z systemem Microsoftu, który dla większości użytkowników komputerów jest pierwszym wyborem. Samsung widocznie pozazdrościł Microsoftowi i... wygląda na to, że niedługo Koreańczycy zaskoczą nas czymś w rodzaju Surface'a.

To samo źródło z Weibo, które podawało ostatnio informacje na temat niektórych nowych układów, wspomniało również o nieznanym urządzeniu Samsunga, które charakteryzuje się ekranem o przekątnej 12 cali przy ogromnej rozdzielczości - tutaj nie ma zgody co do ilości pikseli na cal: będzie to albo 2560 x 1600 lub nawet... 3840 x 2400. A wszystko to ma pracować nie pod kontrolą Androida, lecz... Windows 10.

Nie ma również zgody co do układu, który miałby zagościć w tym urządzeniu. Wspomina się zarówno o Intel Core M lub którymś z serii "i". Pewne jest jednak to, że sam tablet będzie ważyć 600 gramów, a opcjonalna stacja dokująca będzie stanowić jego dopełnienie w kwestii przekształcenia go w standardowy komputer przenośny.

Co więcej - ów tablet nawiązać ma do tradycji urządzeń z serii Note, a zatem pojawi się w nim rysik S-Pen. To akurat niesamowicie miła wiadomość dla fanów tego rozwiązania Samsunga, a ponadto prztyczek w nos dla Androida. Jeżeli takie urządzenie rzeczywiście pojawi się na rynku, to okaże się, że technologiczny gigant przyzna: "Windows jest do pracy, Android niekoniecznie". I owszem, nie wyobrażam sobie ciągłej pracy na tablecie z Androidem, chociaż system ten szanuję w pełni jeżeli chodzi o zastosowanie go w smartfonie - jestem z niego nawet więcej, niż zadowolony.

A propos pamięci zastosowanej w urządzeniu - wiadomo tylko tyle, że pojawi się w nim 4 GB pamięci RAM, ale również nie ma absolutnej pewności, czy jest to specyfikacja tylko jednego wariantu sprzętu. Nie zdziwiłbym się, gdyby Samsung nie podszedł do kwestii tego tabletu podobnie jak Microsoft. Może się zatem okazać, że Surface będzie mieć poważnego konkurenta - ale to dobrze przede wszystkim dla Surface'a, który otrzyma kopa dla jego rozwoju, a ponadto dla Windows, który takich właśnie urządzeń potrzebuje.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu