Ciekawe strony

Współdzielenie notatek nigdy nie było tak proste. Czekam jeszcze tylko na funkcję grup

Grzegorz Ułan
Współdzielenie notatek nigdy nie było tak proste. Czekam jeszcze tylko na funkcję grup
2

Fetchnotes testowałem jeszcze na początku roku, gdy był na zaproszenia. Ot, zwykły serwis, zapisujący nasze notatki online z wykorzystaniem hashtagów, w celu szybkiego odszukiwania wprowadzonych zapisków. Wylądował w ulubionych, wracałem co jakiś czas do niego, gdyż twórcy obiecywali więcej funkcj...


Fetchnotes testowałem jeszcze na początku roku, gdy był na zaproszenia. Ot, zwykły serwis, zapisujący nasze notatki online z wykorzystaniem hashtagów, w celu szybkiego odszukiwania wprowadzonych zapisków. Wylądował w ulubionych, wracałem co jakiś czas do niego, gdyż twórcy obiecywali więcej funkcji w najbliższym czasie. Jako, że na co dzień korzystam z Evernote, w którym brakuje mi tylko edycji współdzielonych notatek, oczekiwałem na serwis, który zrobi to w prostej, intuicyjnej i szybkiej formie.

Rzeczywiście, serwis się rozwijał dość dynamicznie, co jakiś czas dodawano nowe wersje, zarówno na desktopy jak i mobilne platformy. Udostępniono wersję na Mac OS, Windows oraz Ubuntu i na iOS oraz Androida. Jeżeli chcemy korzystać tylko z wersji przeglądarkowej, a czasem przyjdzie nam konieczność skorzystania z serwisu, kiedy mamy dostęp do internetu, tylko poprzez telefon, wystarczy wysłać na adres notes[at]fetchnotes.com emaila z treścią notatki z adresu, z którego się zarejestrowaliśmy, by pojawiła się ona na naszym koncie.

W końcu wczoraj dodana została długo oczekiwana funkcja - Współdzielenie tych notatek ze znajomymi.

Rozwiązanie, jakie zastosowano w tym temacie jest banalnie proste, bez specjalnych ustawień, nadawania uprawnień. Po prostu w treści notatki nawiązujemy do konta znajomego za pomocą @ przed nazwą jego loginu w serwisie. Wprowadzona notatka automatycznie pojawia się na jego koncie. Wszyscy wymienieni w danej notatce uczestnicy mogą ją edytować i dodawać swoją treść. W każdej chwili też można wypisać się z danej aktualizacji notatki.

Również w podanym wpisie na blogu twórcy projektu obiecują kolejną nowość, jaką ma być wprowadzenie obsługi grup znajomych. Z chwilą udostępnienia tej funkcji serwis może stać się idealnym połączeniem narzędzia do osobistych notatek i prac grupowych dla użytkowników ceniących sobie prostotę i funkcjonalność w tego typu usługach.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

praca grupowanotatki online