Muzyka

Wsparcie dla Chromecasta w aplikacjach mobilnych Tidala [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Wsparcie dla Chromecasta w aplikacjach mobilnych Tidala [prasówka]
11

Tidal nie dogoni raczej Spotify, ale może skutecznie zagarniać dla siebie coraz większy odsetek udziałów w rynku streamingu. Do tego potrzebne są jednak solidne aplikacje.

Tidal wspiera Chromecasta

Aktualizacja wprowadzająca wsparcie dla dongle'i Chromecast (i zarazem standardu Google Cast) jest aktualnie wdrażana, więc użytkownicy Tidala powinni już mieć możliwość instalacji nowej wersji. Dotyczy to zarówno wydań dla iPhone'ów, iPadów jak i Androidów. Wraz z implementacją obsługi Chromecastów wprowadzono też szereg poprawek związanych z kolejkowaniem odtwarzania, a także wyeliminowano błędy.

Tidal nie jest może tak duży, jak Spotify czy Apple Music. Nadrabia jednak ofertą Hi-Fi, w ramach której otrzymujemy dostęp do muzyki o wysokim bitrate. Od pewnego czasu mówi się, że należący m.in. do Jaya-Z serwis przejmie Apple. Póki co jednak nie otrzymaliśmy żadnych oficjalnych komunikatów w tej sprawie.

LG Mobile z dużą stratą

Mobilna dywizja LG w tym roku postawiła na rozwiązania radykalne. Modułowy LG G5 bez wątpienia jest unikatowym urządzeniem o wielu walorach. Najwyraźniej jednak nie przekonuje klientów, bo firma w Q2 2016 notuje wysokie straty. Z opublikowanych raportów wynika, że są to aż 82 mln dolarów. W tym czasie sprzedano 2,2 mln smartfonów LG g5, co najwyraźniej jest wynikiem rozczarowującym. Szefostwo LG spodziewa się, że w Q3 wyniki w dalszym ciągu będą niekorzystne dla sekcji mobilnej. To wszystko przekłada się na spadek LG w globalnym rankingu - obecnie Koreańczycy zajmują siódmą lokatę z 4 proc. udziałów. Dla porównania samo LG radzi sobie znakomicie, notując wyniki finansowe najlepsze od dwóch lat.

Pierwsza aplikacja UWP dla Xboksa One

Integracja Xboksa One ze sklepem Windows Store oraz usługami Microsoftu trwa w najlepsze. Zadebiutowała właśnie pierwsza aplikacja zgodna ze standardem UWP (Universal Windows Platform), którą możemy zainstalować zarówno na PC jak i konsolach. Jest nią odtwarzacz Blu-Ray (czy też właściwie aplikacja obsługująca hardware'owy odtwarzacz). Producent udostępnił ją póki co jedynie 20 tys. użytkowników należących do programu Xbox Preview (testujących wersje beta oprogramowania). Jest to pierwszy, ale z całą pewnością nie ostatni taki produkt. Prace nad aplikacjami zgodnymi z UWP zapowiedziały już m.in. Netflix, Hulu czy DailyMotion. Oznacza to, że na konsolach ma niebawem pojawić się ich zdecydowanie więcej. Co szczególnie ważne z punktu deweloperów, ułatwi to też późniejszy rozwój, eliminowanie błędów i dodawanie nowych funkcji.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu