Startups

WorkIt - Praca nas znajdzie.

Grzegorz Marczak
WorkIt - Praca nas znajdzie.
16

Informacja prasowa się rozeszła więc chyba można już napisać o nowym projekcie netguru czyli WorkIt. WorkIt to serwis z ogłoszeniami o pracę dedykowany branży IT. Cechą charakterystyczną tego przedsięwzięcia jest model dystrybucji ogłoszeń, który zakłada że będą one publikowane tylko w serwisach br...

Informacja prasowa się rozeszła więc chyba można już napisać o nowym projekcie netguru czyli WorkIt. WorkIt to serwis z ogłoszeniami o pracę dedykowany branży IT. Cechą charakterystyczną tego przedsięwzięcia jest model dystrybucji ogłoszeń, który zakłada że będą one publikowane tylko w serwisach branżowych (no i oczywiście na głównej stronie serwisu workit)i zawsze będą ulokowane blisko treści jakie te serwisy publikują.

Kuba na blogu yashke.com, pisze że jako autorzy liczą również na dotarcie z ogłoszeniami do specjalistów, którzy w danej chwili nie poszukują aktywnie pracy (czyli o grupa na której skupiają się firmy headhunterskie), ale kiedy przy okazji odwiedzania branżowego serwisu znajdą ciekawe ogłoszenie to mogą się nim zainteresować. Kuba pokazuje też zagraniczne przykłady które sprawdziły się w takim modelu działania jeśli chodzi o ogłoszeni o pracę, czyli na przykład Authentic Jobs i jemu podobne.

W chwili obecnej ogłoszenia o pracę serwowane przez WorkIt można znaleźć na takich serwisach jak Dziennik Internautów, OSNews.pl, LinuxNews.pl czy też moim skromnym blogu. Oczywiście każdy kto chce może się zarejestrować i dołączyć do WorkIt jak kolejny publikujący ogłoszenia (ogłoszenia są płatne a za każde ogłoszenie dodane przez wasz serwis jest naliczana prowizja).

Bardzo jestem ciekawy czy Workit rozwinie się tak jak jego zagraniczne odpowiedniki. Z jednej strony faktycznie dotarcie z ogłoszeniami do osób z branży która nas interesuje to dużą zaleta, nasze ogłoszenia nie giną wśród tysięcy innych ogłoszeń i są tanie. Z drugiej strony czy większe firmy będą chciały same zajmować się ogłoszeniami i dodawać je w workit? Możliwe, że do współpracy trzeba by namówić firmy rekrutacyjne (które z kolei dysponują własnymi bazami ogłoszeń)?

Jeśli chcecie zobaczyć jak wyglądają ogłoszenia na antywebie polecam obejrzeć dół każdego wpisu - jest tam wyświetlana lista 5 ogłoszeń z systemu wraz z krótkim opisem. Zachęcam oczywiście do dodawania ogłoszeń jeśli ktoś ma taką potrzebę, a może znajdziecie jakąś ciekawą ofertę dla siebie ?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

pracabranża IT