Świat

28dni.pl rusza za granicę i już napisał o nich Techcrunch!

Grzegorz Marczak
28dni.pl rusza za granicę i już napisał o nich Techcrunch!
12

Nie wiem czy pamiętacie serwis 28dni.pl pisałem o nim w 2006 roku. W skrócie jest to miejsce które pomaga kobietom kontrolować proces naturalnego planowania rodziny czyli o cyklach, hormonach, owulacjach i wszystkich innych tematach które dla facetów są raczej obce. Piszą o 28dni w 2006 roku byłe...

Nie wiem czy pamiętacie serwis 28dni.pl pisałem o nim w 2006 roku. W skrócie jest to miejsce które pomaga kobietom kontrolować proces naturalnego planowania rodziny czyli o cyklach, hormonach, owulacjach i wszystkich innych tematach które dla facetów są raczej obce.

Piszą o 28dni w 2006 roku byłem przekonany, że jest to świetny pomysł (zresztą bardzo dobrze wykonany) i nie myliłem się. Po dwóch latach w serwisie jest zarejestrowanych ponad 80 tysięcy użytkowników (milion komentarzy do wykresów itp) - wydawało by się, żę nie tak dużo ale jeśli weżniemy pod uwagę, że jest to strona płatna to liczba ta zaczyna nabierać zupełnie innego znaczenia.

Niewątpliwie w Polsce 28dni.pl osiągnęło sukces, przyszedł więc czas na podbijanie świata (w którym konkurencja jest dużo silniejsza). 28dni.pl uruchomiło niedawno swój serwis w wersji angielskiej pod nazwą go28days.com.
Pierwszy sukces ekspansji już jest - o serwisie napisał dzisiaj Techcrunch, wprawdzie nie jest to serwis dla Arirngtona ale wpis ten może przyczynić się do zauważenia polskiego serwisu w światowym internecie.

Warto zauważyć, że go28deays jest na razie bezpłatne (nigdzie nie znalazłem cennika) - wydaje się, że jest to dobra strategia zaistnienia na tak konkurencyjnym rynku gdzie istnieją serwisy takie jak mymonthlycycles.com czy fertilityfriend.com. Jeśli jednak spojrzymy na tych konkurentów i porównamy ich do polskiej produkcji to gołym okiem widać, że wyróżnia się ona jakością i starannością wykonania (pewnie dlatego wspomniał o niej TC).

W komentarzach na techcrunch padło wiele ciekawych pomysłów na rozwój Go28days czyli stworzenie wersji mobilnej, aplikacje dla Facebooka i i innych otwartych serwisów społecznościowych, iphon itd. Mam nadzieję, że autorzy wykorzystają chwilowy rozgłos jaki zyskali - ich serwis i jego wykonanie z pewnością na to zasługuje.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

techcrunchkobiety