Startups

MeetDomainers - Spotkanie Właścicieli Domen Internetowych

Aleksandra Biolik
MeetDomainers - Spotkanie Właścicieli Domen Internetowych
6

Za dokładnie dwa tygodnie (3 października), w Krakowie będzie miało miejsce Spotkanie Właścicieli Domen Internetowych - MeetDomainers. Jak obiecują organizatorzy uczestnicy będą mieli okazję poznać największych inwestorów domen internetowych w Polsce, przedstawicieli firm parkingowych, twórców popul...

Za dokładnie dwa tygodnie (3 października), w Krakowie będzie miało miejsce Spotkanie Właścicieli Domen Internetowych - MeetDomainers. Jak obiecują organizatorzy uczestnicy będą mieli okazję poznać największych inwestorów domen internetowych w Polsce, przedstawicieli firm parkingowych, twórców popularnych serwisów społecznościowych oraz głównych rejestratorów domen.
Pierwszego dnia gościem specjalnym MeetDomainers będzie Rafał Agnieszczak, twórca serwisów Fotka.pl, Swistak.pl, Finansowo.pl. Temat jego wystąpienia brzmi "Jak NIE robić start'upu?".

Drugiego dnia zaplanowane są panele dyskusyjne, m.in. z najbardziej znanymi właścicielami domen w Polsce (Theo Góral, Robert Tofil i Bartłomiej Usydus), którzy wspólnie posiadają portfolio domen warte kilkadziesiąt tysięcy złotych (np. fotografie.pl, zdrowie.pl, muzyka.pl).

Po południu odbędzie się aukcja domen na żywo, pierwsza taka aukcja w Polsce. Dochód z niej zostanie przeznaczony na cel charytatywny - zakup sprzętu dla szkoły z niewielkiej miejscowości. Na stronie MeetDomainers można zobaczyć proponowaną listę domen, które będzie można licytować. Z ciekawszych pozycji są: wagary.pl (1PLN), obiektywy.pl (1PLN), jedzenienatelefon.pl (10000PLN) oraz wodka.pl (50000PLN). Ceny w nawiasach są cenami minimalnymi.

Patronat medialny nad Spotkaniem objęli: Webhosting, iname, DNZ blog, Webinside, DomainNews oraz ikanapka.

Podobno rynek domen jest dziś jednym najszybciej rozwijających się rynków - nazywa się go nawet rynkiem nieruchomości XXI wieku (chociaż to spore nadużycie, podaż nie jest stała). Rynek ten rozwija się też w Polsce. Nie wiem czy można na nim dużo zarobić, ale skoro w USA sprzedaje się domeny za kilka milionów dolarów, a rejestracja kosztuje tylko kilka dolarów, to chyba tak. W takim razie warto wybrać się na MeetDomainers, żeby dowiedzieć się więcej o działaniu tego rynku w naszym kraju.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu