Startups

Transmisje na żywo z Videosteam.pl

Grzegorz Marczak
Transmisje na żywo z Videosteam.pl
3

Współautorem poniższego tekstu jest Jakub Jaworski W sieci pojawił się nowy, tym razem polski serwis do prowadzenia transmisji video na żywo w Internecie czyli Videosteam.pl. Cała operacja rozpoczęcia nadawania sprowadza się do kilku kliknięć, bez konieczności rejestracji. Musimy jedynie wybrać...

'
Współautorem poniższego tekstu jest Jakub Jaworski

W sieci pojawił się nowy, tym razem polski serwis do prowadzenia transmisji video na żywo w Internecie czyli Videosteam.pl. Cała operacja rozpoczęcia nadawania sprowadza się do kilku kliknięć, bez konieczności rejestracji. Musimy jedynie wybrać jakość naszego przekazu, podać jego nazwę oraz zdecydować czy chcemy aby został on nagrany w celu późniejszego odtwarzania. Istnieje również opcja umieszczenia naszej relacji w postaci flashowego playera na własnej stronie.

Jak zapewniają twórcy na swoim blogu, dla ciekawych streamingów może zostać udostępniony profesjonalny panel z możliwością zaawansowanej konfiguracji. Warto zauważyć, że serwis nie jest wyposażony w tak zwane funkcje społecznościowe, gdzie można uprawiać video chat, dodawać znajomych , odpowiadać na vidoe innych itp (i mam nadzieję, że tak zostanie).Brak tych zbędnych dodatków moim zdaniem pokazuje, że serwis ten mierzy w nieco wyższą kategorie wiekową a jego głównym celem nie będzie budowanie społeczności lecz udostępnienie usług dobrej jakości . Kluczem do sukcesu w tym przypadku oprócz prostoty będzie też właśnie jakość nagrań. W zagranicznych serwisach z tym elementem jest bardzo różnie.

Póki co serwis jest w pełni darmowy, a także nie posiada żadnych reklam. Zapewne sytuacja ta nie będzie trwała wiecznie. Do czasu małego zainteresowania stroną, utrzymanie jej może być w miarę tanie. Niestety z każdym użytkownikiem koszta rosną, a wiadomo, że nikt do interesu nie będzie dokładał. Pytanie tylko czy Ci użytkownicy się znajdą. W Polsce jest to na razie niszowy temat, więc pewne jest, że łatwo nie będzie.

Ps. Pierwszy serwis wypatrzył yashke.com

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

videoseesmic.com