Internet

Wordpress od przyszłego roku może zacząć wymagać HTTPS [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Wordpress od przyszłego roku może zacząć wymagać HTTPS [prasówka]
21

Twórcy Wordpressa zapowiedzieli, że w przyszłym roku rozpoczną wdrażanie funkcji i elementów wymagających od stron obsługi protokołu HTTPS.

Wordpress z HTTPS

Wybrane funkcje wdrożone do CMS-a Wordpress w 2017 mogą wymagać szyfrowanego połączenia HTTPS. Twórcy na oficjalnym blogu zapowiadają, że w nadchodzącym roku będą promować tylko tych hostingowych partnerów, którzy zapewniają swoim klientom obsługę SSL. Następnie przyjdzie czas na praktyczne zmiany w kodzie CMS-a. Bez obsługi SSL część mechanizmów, jak np. API authentication może przestać działać. Warto zatem już teraz pomyśleć o tym aspekcie, jeżeli posiadamy stronę na Wordpressie.

Gameplay z Mass Effect: Andromeda

W końcu możemy zobaczyć, jak będzie wyglądała rozgrywka w Mass Effect Andromeda. Pierwszy trailer z gameplayem ujawniono na tegorocznej imprezie The Games Awards (szerzej o wynikach ma dziś pisać Paweł). W grze pojawi się system craftingu, a główny bohater otrzyma plecak odrzutowy, co ułatwi eksplorację. Więcej informacji na temat samej produkcji ma zostać ujawnione jeszcze w tym miesiącu. Premierę gry zaplanowano na wiosnę przyszłego roku.

Nowy trailer The Walking Dead. Dwa odcinki na start

Nie tylko Mass Efect był bohaterem The Games Awards. Swoje nowości ujawniło również Telltale Games. Przede wszystkim potwierdzili oni pracę nad pierwszą produkcją sygnowaną logo Marvela - Guardians of the Galaxy. Jednak wcześniej zagramy w nową część The Walking Dead zatytułowaną "A New Frontier". Powyżej możecie obejrzeć zwiastun. Premierę gry zaplanowano na 20 grudnia br. Wówczas zadebiutują aż dwa pierwsze epizody. Tradycyjnie na kolejne będziemy musieli czekać kilka miesięcy.

Huawei P9 dostanie Androida Nougat w 2017

Huawei P9 ma otrzymać Androida 7.0 w pierwszym kwartale przyszłego roku. W tym samym okresie aktualizacji powinni spodziewać się posiadacze Mate'ów 8. W późniejszym czasie dołączą do nich też Huawei P9 Lite, P9 Plus, Nova, oraz Nova Plus. Producent jednocześnie poinformował o braku wsparcia dla Huawei P8 oraz Huawei Mate S - oba modele nie dostaną już nowego Androida. Trochę to rozczarowujące, biorąc pod uwagę, że miały swoje premiery zaledwie rok temu.

Wyciekło 380 tys. kont z xHamster

Do sieci wyciekły informacje dotyczące ponad 380 tys. kont z serwisu z pornograficznymi materiałami wideo xHamster. Są to głównie nazwy użytkowników, hasła oraz adresy e-mail. Co szczególnie ciekawe, wśród nich znajduje się 40 adresów w domenach armii amerykańskiej, a także 30 w domenach rządowych USA, UK i innych krajów. Przedstawiciele xHamser zapewniają, że wszystkie hasła użytkowników są szyfrowane i nie ma powodów do obaw. Źródła wskazują jednak, na przestarzały algorytm użyty do szyfrowania (ten sam, z którego korzystało Ashley Madison), a więc złamanie go nie stanowi większego wyzwania.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu