Mobile

Woblink wprowadza zakupy książek bezpośrednio w swojej aplikacji

22

W ubiegłym roku, opublikowałem na Antyweb gościnny wpis na temat dystrybucji cyfrowych książek, w którym pisałem między innymi, o tym, że cyfrowe księgarnie muszą udostępniać swoją ofertę nie tylko dla dedykowanych czytnikach, ale również innych urządzeniach mobilnych, takich jak smartphone'y i tabl...

W ubiegłym roku, opublikowałem na Antyweb gościnny wpis na temat dystrybucji cyfrowych książek, w którym pisałem między innymi, o tym, że cyfrowe księgarnie muszą udostępniać swoją ofertę nie tylko dla dedykowanych czytnikach, ale również innych urządzeniach mobilnych, takich jak smartphone'y i tablety.

Przez prawie 12 miesięcy na polskim rynku trochę się jednak zmieniło. Głównie na lepsze, choć nadal jest jeszcze dużo do zrobienia. Woblink - to chyba pierwsza polska cyfrowa księgarnia, która zaoferowała aplikację dla iOS. Firma poinformowała dzisiaj, że wprowadza usługę „In-App Purchase”, która umożliwi dokonywanie szybkich zakupów bezpośrednio w aplikacji.

Opisywana tutaj historia jest o tyle ciekawa, że wdrażając wspomnianą powyżej usługę, Woblink zobowiązuje się do oddania Apple 30% z każdej sprzedanej książki, komiksu lub innej publikacji dostępnej w księgarni. 30% to chyba dość dużo, prawda? Szczególnie, że jest to prowizja z tytułu dostępu do systemu obsługi płatności Apple oraz danych użytkowników. Czyżby Woblink miał na tyle wysoką marżę, aby bez żalu oddać wspomniane 30%?

Podejrzewam, że Woblink ma nadzieję na wzrost ilości sprzedanych publikacji dzięki uproszczeniu modelu płatności. Możliwe, że ułatwienie zakupów faktycznie wpłynie na sprzedaż. Według mnie, haracz dla Apple nie przyczyni się jednak do obniżek cen cyfrowych książek.

Tak czy inaczej, nowa wersja aplikacji Woblink dostępna jest w App Store. Ci z Was którzy mają ją już zainstalowaną, muszą tylko dokonać aktualizacji.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu