Mobile

Chciałbym taką grę za małolata, a w przyszłym roku pojawią się aż dwie!

Konrad Kozłowski
Chciałbym taką grę za małolata, a w przyszłym roku pojawią się aż dwie!
19

Nareszcie powstanie oficjalna gra w świecie Harry'ego Pottera, która pozwoli nam być... sobą! Harry Potter: Hogwarts Mystery trafi na urządzenia mobilne z iOS-em oraz Androidem w przyszłym roku.

Doskonale pamiętam okres, w którym do kin trafiały kolejne ekranizacje dokonań J.K. Rowling, a najwięksi fani gorączkowali się premierami ostatnich książek opowiadających o młodym czarodzieju. Właśnie wtedy powstało całe mnóstwo gier internetowych - tzw. "przeglądarkowych" oraz RPG, które rozgrywano na forach. Większość z nich opierała się na prostej zasadzie - jesteśmy początkującymi magami, trafiamy do Hogwartu, rozwijamy swoją postać zdobywając nowe umiejętności i poznajemy magiczny świat.

Mobilna gra Harry Potter: Hogwarts Mystery

Podobną ścieżką będzie kroczyć Harry Potter: Hogwarts Mystery - gra fabularna z elementami RPG, za którą odpowiada studio Jam City. Gra zostanie wydana pod skrzydłami nowej marki Portkey należącej do Warner Bros. Jak na razie nie poznaliśmy żadnych konkretnych szczegółów na temat rozgrywki, nie widzieliśmy interfejsu, ale twórcy zapewniają, że będzie nam dane uczestniczyć w zajęciach, które znamy z książek oraz filmów, a także spotkamy na swojej drodze znanych nauczycieli oraz inne postacie. Wspomina się o lekcjach obrony przed czarną magią, eliksirach oraz klubie pojedynków. Ten ostatni pamiętamy z drugiej odsłony przygód pt. Harry Potter i Komnata Tajemnic. Podejrzewam, że gra będzie posiadała także możliwość bezpośredniego rywalizowania z innymi graczami, ale prawdopodobnie tylko lokalnie. Globalny ranking mógłby zniechęcić część uczestników zabawy. Czy pojawi się opcja współpracy? Zakładania grup (koła zainteresowań)? To byłoby interesujące, tak samo jak elementy fabularne, o których się wspomina. Na ile będą one prowadzić nas przez grę, a na ile będziemy dysponować swobodą rozgrywki? Jak na razie mamy więcej pytań niż odpowiedzi, ale wkrótce powinny pojawić się pewne wyjaśnienia.

Przyszły rok zapowiada się świetnie!

Harry Potter: Hogwarts Mystery jest już drugą zapowiedzianą na przyszły rok grą z tego uniwersum. Przypomnę, że stosunkowo niedawno zapowiedziano plany wydania gry podobnej do Pokemon Go, lecz osadzonej w magicznym świecie Pottera - Harry Potter: Wizards Unite. Wykorzystanie w niej AR, czyli rozszerzonej rzeczywistości, zapowiada się wyśmienicie i będzie nie lada gratką dla wszystkich fanów i nie tylko. Oby tylko egzekucja tego panu była równie udana, co założenia. Po blamażu, jakim jest w mojej ocenie scenariusz sztuki teatralnej wydany w formie książki mającej spełniać rolę 8. części, nadchodzi czas na coś naprawdę dobrego w uniwersum Pottera.

Fantastyczne Zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda

Rok 2018 to nie tylko gry, ale także film. Jesienią premierę będzie mieć druga część Fantastycznych Zwierząt z podtytułem wyraźnie wskazującym na głównego bohatera wydarzeń, które będziemy śledzić. Zbrodnie Grindelwalda zapowiadają się znacznie ciekawiej, aniżeli historia przedstawiona w Fantastycznych Zwierzętach i Jak Je Znaleźć.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu