Mobile

Własna tapeta na kafelkach w Windows Phone 8.1?

Mateusz Budzeń
Własna tapeta na kafelkach w Windows Phone 8.1?
63

Windows Phone 8 w przeciwieństwie do Androida daję nam bardzo mało opcji odpowiedzialnych ze personalizację wyglądu. Wraz z każdą aktualizacją Microsoft stara się nadrobić braki swojego systemu, jednak jak do tej pory nie doczekaliśmy się większych zmian. Dopiero aktualizacja podnosząca wersję syste...

Windows Phone 8 w przeciwieństwie do Androida daję nam bardzo mało opcji odpowiedzialnych ze personalizację wyglądu. Wraz z każdą aktualizacją Microsoft stara się nadrobić braki swojego systemu, jednak jak do tej pory nie doczekaliśmy się większych zmian. Dopiero aktualizacja podnosząca wersję systemu do 8.1 ma przynieść ze sobą kilka naprawdę nowych funkcji.

Mobilny system operacyjny od Microsoftu daję nam mały wybór w kwestii przystosowania wyglądu systemu do naszego gustu. Praktycznie możemy zdecydować tylko o wielkości i położeniu poszczególnych kafelków, głównym kolorze interfejsu oraz możemy wybrać tło ekranu blokady. W porównaniu do Androida liczba dostępnych opcji w Windows Phone 8 wygląda naprawdę ubogo. System Google dzięki swojej otwartości pozwala nam zmodyfikować praktycznie każdy element systemu. Jesteśmy w stanie zdecydować zarówno o wyglądzie poszczególnych ikonek systemowych jak i nawet zmienić cały launcher, jeśli ten zastosowany przez producenta nam nie odpowiada.

Wielu użytkowników chciałoby móc bardziej spersonalizować ekran główny w Windows Phone 8. Ja sam z chęcią zobaczyłbym możliwość zmiany jednolitego czarnego lub białego tła za kafelkami na coś na wzór grafik zastosowanych w pełnej wersji Windows 8. Klasycznej tapety raczej bym nie chciał, nie prezentowałaby się zbyt ciekawie ze względu na dość sporą powierzchnię zajmowaną przez same kafelki. Jednak co byście powiedzieli na możliwość ustawienia dowolnej tapety prosto na kafelkach, które jeśli nie prezentują na całej swojej powierzchni jakiś informacji czy grafik wyglądają trochę nudno. Ze zdjęć opublikowanych na WindowsBlogItalia możemy wywnioskować, że właśnie taka funkcja może trafić do Windows Phone 8.1.


Według mnie byłby to krok w dobrą stronę. Oprócz tak oczywistych zmian jak łatwiejszy dostęp do powiadomień oraz ustawień związanych z WiFi czy Bluetooth więcej opcji odpowiedzialnych ze personalizację systemu powinno pozytywnie wpłynąć na odbiór Windows Phone na rynku. Po przyjrzeniu się grafikom opublikowanym na WindowsBlogItalia mogę stwierdzić, że wygląda to naprawdę ciekawie. Jak dla mnie lepiej, niż kafelki tylko w jednym wybranym kolorze.

Windows Phone 8.1 z każdą oficjalną, czy też miejmy nadzieję w niedługim czasie potwierdzoną przez Microsoft informacją zapowiada się coraz lepiej. Jeśli większość wycieków związanych z tą dużą zbliżającą się aktualizacją okaże się prawdą to mobilny system Microsoftu stanie się jedną z najciekawszych propozycji na rynku. Sądzę, że Windows Phone 8.1 podobnie jak desktopowy Windows 8.1 pokaże nam jak powinien wyglądać jego poprzednik w dniu premiery. Pozostaje mi w końcu wyposażyć się we własną słuchawkę z Windows Phone 8 i czekać niecierpliwe na aktualizację do 8.1.

 

Źródło: wpworld.pl

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Windows Phone 8.1hotmobile