Seriale

Gandalf też była kobietą! Albo dopiero będzie w serialowej wersji Władcy Pierścieni od Amazona

Weronika Makuch
22

Serialowy powrót Władcy Pierścieni ucieszył wiele osób. Czy będą zadowoleni z ewentualnych zmian?

Robyn Malcolm, czyli Morwen z Władcy pierścieni: Dwie wieże, wypowiedziała się w sprawie wizji nadchodzącego serialu. Mówiła o postaci Gandalfa, a właściwie jego żeńskiej wersji. Spokojnie jednak. Serial będzie historią poprzedzającą wydarzenia ukazane w filmie Jacksona – nie zanosi się zatem na to, by nowa produkcja po prostu przedstawiła ten sam temat na mniejszym ekranie. Nie mamy więc do czynienia z rozciągnięciem fabuły, a nową interpretacją tegoż uniwersum. Nic dziwnego, że twórcy chcą odświeżyć serię.

Gandalfa być może zagra kobieta

Robyn Malcolm chciałaby spojrzeć na świat magii i mistycznych historii w zupełnie inny sposób. Wspomniała, że nie musi być to wszystko tak patriarchalne, a kobiece (macierzyńskie) spojrzenie na magiczne potęgi z pewnością wniosłoby wiele nowego i interesującego. W roli czarodziejki widzi silną kobietę, od której rzeczona magia będzie wręcz kipieć. Oczywiście już teraz znalazły się głosy sprzeciwu wiernych fanów. Malcolm przypomina im jednak, że Władca pierścieni to fantastyczna historia w fantastycznym świecie, więc nie wymaga ścisłego trzymania się faktu. Wszystko jest kwestią interpretacji.

Władca Pierścieni powraca! Wielka firma bierze się za serial

W głowie Robyn Malcolm pojawiły się już nawet pomysły na konkretne aktorki, które mogłyby sprostać temu zadaniu. Swoimi przemyśleniami podzieliła się m.in. na Instagramie. Najbardziej przekonana jest co do Reny Owen (Łowca czarownic, Gwiezdne wojny: Zemsta Sithów) i Rachel House (Thor: Ragnarok, Dzikie łowy). Wymieniła również m.in. Alfre Woodard (Gotowe na wszystko, Luke Cage), Judi Dench (Skyfall, Zakochany Szekspir), Eileen Atkins (Robin Hood, Godziny) i Maggie Smith (Harry Potter, Zakonnica w przebraniu).

https://www.instagram.com/p/B2knN6pp7nO/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=dlfix

Nastały piękne czasy telewizji (w Internecie). Budżet serialu Władca pierścieni może przebić Grę o tron

Serialowa wersja Władcy pierścieni już teraz zapowiada się całkiem imponująco. Tę sagę znają wszyscy, więc decyzja Amazona o sięgnięciu po nią wydaje się bardzo trafiona. Firma doskonale zdaje sobie sprawę, że stoi przed nią wielkie wyzwanie. Nie mają jednak zamiaru podchodzić do tego niepoważnie. Już teraz zapowiedzieli budżet rzędu miliarda dolarów. Suma z pewnością zwiększy się wraz ze startem procesu produkcji. Twórcy mają zamiar podążać śladami filmów w kwestii wyboru miejsc kręcenia. Udadzą się m.in. do Nowej Zelandii. Prawa do ekranizacji dzieł Tolkiena kosztowały Amazon 250 milionów dolarów. Warto wspomnieć, że na całą Grę o Tron wydano 1,5 miliarda dolarów. Cóż, Amazon stawia sobie poprzeczkę bardzo wysoko. Oby dał radę do niej doskoczyć.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu