Microsoft

Wizja przyszłości według Microsoft

Grzegorz Ułan

Ci z Was, którzy śledzili moje dotychczasowe wpisy...

17

Czego by nie powiedzieć o tej firmie czy też jej produktach, należy jednoznacznie przyznać, iż od wielu lat wyznaczała wszelkie standardy rozwoju technologicznego na świecie. Może i przysnęła przez ostatnie dwa lata. Straciła na rynku tabletów, smartphonów. Jednak potencjał tej firmy, jej historia p...

Czego by nie powiedzieć o tej firmie czy też jej produktach, należy jednoznacznie przyznać, iż od wielu lat wyznaczała wszelkie standardy rozwoju technologicznego na świecie. Może i przysnęła przez ostatnie dwa lata. Straciła na rynku tabletów, smartphonów. Jednak potencjał tej firmy, jej historia pozwala przypuszczać, że wróci do gry wraz z wydaniem Windows 8 na desktopy i tablety i już wdrażanym na smartphony Windows Phone 7.

Przez ostatnie dni krąży po Internecie reklama Microsoftu sprzed 10 lat, która to na tamte czasy wyglądała dość futurystycznie.

Dzielenie się zdjęciami, dziś już powszechne, z dziesiątkami serwisów ułatwiających to, zarówno na komputerach jak i smartphonach, w tamtych czasach, wolnego netu i ograniczonej dostępności w ogóle do niego, wyglądało jak obrazek z filmu o przyszłości. Nie mówiąc już o sieci bezprzewodowej, rozmowach video czy cyfrowej obróbce zdjęć. To były jeszcze czasy kliszy i wycieczek do fotografa. Dziś już nie pamiętam, kiedy ostatni raz byłem u niego, a mam niezłą kolekcję zdjęć na płytach.

Dziś już to wszystko mamy ogólnodostępne. Jednak technologia nie może stać w miejscu. Każdy z nas wie, że to nie koniec, ostatni czas nam to pokazał jak szybko się ona rozwija, kiedy już globalnie wszyscy mamy dostęp do szybkiego internetu, wszystkich nowinek ze świata technologii, smartphonów, tabletów, komputerów, wszelakiego rodzaju narzędzi ułatwiających codzienne czynności.

Zobaczmy zatem jak Microsoft obecnie widzi nasze codzienne życie w przyszłości. Znowu poczekamy 10 lat?:)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Microsoft