Moje przemyślenia

Wirtualny router WiFi w kilka sekund (Windows 7,8)

Grzegorz Ułan
Wirtualny router WiFi  w kilka sekund (Windows 7,8)
39

Próbowałem już chyba wszystkiego, by bez konieczności zakupywania osobnego routera uruchomić taki domowy hotspot. Posiadam internet mobilny CP, a więc i dobrze działający router z takim internetem to spory koszt. Ręczna konfiguracja udostępniania wbudowana w system (ad-hoc) działa owszem, ale różnie...

Próbowałem już chyba wszystkiego, by bez konieczności zakupywania osobnego routera uruchomić taki domowy hotspot. Posiadam internet mobilny CP, a więc i dobrze działający router z takim internetem to spory koszt. Ręczna konfiguracja udostępniania wbudowana w system (ad-hoc) działa owszem, ale różnie to bywa z odbiorem przez urządzenia mobilne (Android tego nie widzi). Osobnych aplikacji w tym celu jak na lekarstwo w sieci, znalazłem kiedyś taki program o nazwie Connectify, ale tu z kolei w bezpłatnej wersji, nie ma opcji udostępniania internetu mobilnego.

Dziś natknąłem się jednak na idealne rozwiązanie w tym temacie - Virtual Router Plus. Program udostępniony w wersji open source, pozwalający na dzielenie się dowolnym internetem WiFi, LAN, kablowym, Dial-up czy mobilnym z dowolnym urządzeniem zarówno stacjonarnym jak i mobilnym.

Aplikacja nie wymaga instalacji, wystarczy rozpakować program w osobnym folderze uruchomić i nadać nazwę SSID oraz hasło, by po kilku sekundach cieszyć się już działającym routerem WiFi. Virtual Router Plus możemy zainstalować na komputerze z systemem Windows 7, kompatybilny jest też z Windows 8. Sprawdzałem na swoim BlackBerry - bez problemu łączy się z tym punktem dostępowym.

Jedyne "ale", co do tego programu, to wyświetlanie w tle okna z wprowadzonym hasłem. Wprawdzie to nasz domowy hotspot, na naszym osobistym komputerze, ale można byłoby to poprawić, nie "klułoby tak w oczy" w pierwszym kontakcie z programem.

Program można pobrać bezpłatnie ze strony projektu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

wifi