Ciekawe strony

Wirtualny Kraków robi wrażenie

Grzegorz Ułan
Wirtualny Kraków robi wrażenie
32

To jak ważna jest promocja miasta przy wykorzystaniu nowych technologii, wiedzą już władze miasta Łódź, pisaliśmy o tym w zeszłym tygodniu. Niewątpliwie ruchy na tym polu, związane są ze zbliżającymi się mistrzostwami Europy w piłce nożnej. Każde z większych miast, chciałoby zarobić na dużym napływi...

To jak ważna jest promocja miasta przy wykorzystaniu nowych technologii, wiedzą już władze miasta Łódź, pisaliśmy o tym w zeszłym tygodniu. Niewątpliwie ruchy na tym polu, związane są ze zbliżającymi się mistrzostwami Europy w piłce nożnej. Każde z większych miast, chciałoby zarobić na dużym napływie kibiców z całej Europy, którzy prócz obecności na stadionach, będą chcieli zwiedzić ciekawsze miejsca w naszym kraju.

Do takich miejsc z pewnością należy Kraków. To naprawdę piękne miasto z fajnym klimatem, które władze miasta postanowiły przybliżyć udostępniając w internecie wirtualny spacer po jego najciekawszych zakątkach.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej, zawiera opisy w wersji tekstowej i audio, wzbogacane rzeczywistymi dźwiękami ulicznymi w tle, oddającymi klimat miasta i pozwalający zwiedzić 850 panoramicznych obiektów tego miasta wprost na ekranie naszego komputera. Każdy obiekt możemy obejrzeć korzystając z dostępnej nawigacji z zewnątrz i co w tym wszystkim najciekawsze "wejść" do środka.

Mamy tu możliwość zwiedzenia większości z krakowskich muzeów, obiektów sakralnych, odbyć wirtualne spacery po starym mieście, Kazimierzu czy krakowskich Plantach. Udostępniono tu także wiele innych miejsc, które są piękną wizytówką tego miasta. Nie zabrakło też elementu społecznościowego, jest możliwość podczas tego wirtualnego zwiedzania, komentowania i dzielenia się z innymi swoimi wrażeniami.

Twórcy projektu nie zapomnieli też, iż najpiękniejsze panoramy miast można uchwycić w nocnych ujęciach. Dodatkowo wiec, każdy z obiektów możemy podziwiać w iluminacjach nocnych, podzielonych na trzy części, każda po 30 zdjęć.

Z ciekawszych dodatkowych opcji dla zwiedzających, należy wspomnieć o możliwości wysłania pocztówki na email, z jednym z dostępnych zdjęć.

Projekt wykonany jest w trzech językach, oczywiście polskim, angielskim i norweskim (największe środki finansowania, pochodzą z tego kraju).

Sam w Krakowie byłem kilka razy, przyznam, iż większości z dostępnych tu obiektów, nie dane mi było obejrzeć. Z tym większą przyjemnością przyjrzałem się temu projektowi, do czego i Was zachęcam. Oczywiście nie są to takie same wrażenia jak spacer po Krakowie "na żywo", ale z pewnością jest co oglądać.

Znacie jakieś inne, podobne projekty z innych polskich miast?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

kraków