Polska

Wirtualna Polska również udostępnia swój dysk w chmurze

Grzegorz Ułan
Wirtualna Polska również udostępnia swój dysk w chmurze
17

Sześć lat po Dropboxie i rok po swoim największym konkurencie, czyli Onecie, w końcu i WP zdecydowała się na udostępnienie tej funkcji swoim użytkowników. W odróżnieniu od Onetu, dysk WP zintegrowany jest z pocztą email. Z podobieństw mamy tu też 5GB dostępnego miejsca (na Onecie mozna rozbudować...

Sześć lat po Dropboxie i rok po swoim największym konkurencie, czyli Onecie, w końcu i WP zdecydowała się na udostępnienie tej funkcji swoim użytkowników.

W odróżnieniu od Onetu, dysk WP zintegrowany jest z pocztą email. Z podobieństw mamy tu też 5GB dostępnego miejsca (na Onecie mozna rozbudować poprzez swoją aktywność) czy udostępnianie swoich plików lub całych folderów znajomym.

Mamy tu też wersję instalacyjną na desktopy i aplikację mobilną, w tej chwili jedynie na urządzenia z Androidem.

Nie chcę tu pisać czegoś, co pewnie każdemu z Was od razu przychodzi na myśl, że za późno, że po co, rynek już opanowany przez sprawdzone usługi tego typu. Z pewnością jako funkcja dodana sprawdzi się i przypadnie do gustu użytkownikom, którzy aktywnie korzystają z poczty na tym portalu, a tych przecież jest cały czas całkiem sporo. Oczywiście szkoda, że tak późno, bo przez brak takich opcji w międzyczasie stracili dużą część dawnych użytkowników, którzy odpłynęli do Gmaila czy Outlooka, ale dobrze, że w końcu dostrzegli takie zapotrzebowanie i wierni użytkownicy WP będą mogli cieszyć się z nowej funkcji.

Aplikacja mobilna dostępna w Google Play.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu