Polska

Krótko: Zasięg na całej linii metra już nie tylko dla użytkowników Play

Grzegorz Ułan
6

Sprawa zasięgu naszych operatorów komórkowych na jedynej w Polsce linii metra przedstawia się prawie identycznie jak dotychczasowa sytuacja biznesowa polskich operatorów, począwszy od chwili wejścia do Polski sieci Play. Czyli wielka trójka sobie, a Play tylko sobie. Od 2011 jedynie Play postarał...

Sprawa zasięgu naszych operatorów komórkowych na jedynej w Polsce linii metra przedstawia się prawie identycznie jak dotychczasowa sytuacja biznesowa polskich operatorów, począwszy od chwili wejścia do Polski sieci Play. Czyli wielka trójka sobie, a Play tylko sobie.

Od 2011 jedynie Play postarał się o udostępnienie zasięgu w metrze swoim klientom, pozostali operatorzy temat uznali za nie wart zachodu. Sam korzystam z metra codziennie przy dojazdach do biura i często widzę rozmawiających przez telefon pasażerów czy korzystających z internetu. Do tej pory mogłem bez pudła ocenić, że korzystają z sieci Play.

Dziś pojawiła się informacja, że sytuacja ta w końcu może ulec zmianie, jeszcze w tym roku. Rzecznik prasowy Metra poinformował właśnie, że wszelkie sprawy techniczne zostały już załatwione i teraz jedynie od operatorów zależy udostępnienie zasięgu swoim klientom.

Jak się można było domyślić, głównym problem do tej pory była kwestia wzajemnych rozliczeń pomiędzy Plusem, T-Mobile i Orange. Na szczęście ten temat został już dogadany, operatorzy doszli do porozumienia w tej sprawie i do końca roku możemy spodziewać się udostępnienia zasięgu na całej linii metra.

Grafika.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu