Biznes

Wirtualna Polska kupiła benchmark.pl

Mirosław Mazanec
26

Jak podano w komunikacie giełdowym, Komputronik sprzedał 80 proc. akcji swojej spółki zależnej Benchmark. Pozostałe 20 proc. akcji sprzedał założyciel serwisu.

Wirtualna Polska Media S.A. nabyła 100 proc. udziałów spółki Benchmark.pl. Kwota transakcji wyniosła 14,1 mln złotych. WP kupiła udziały w portalu od Komputronik S.A. oraz od osoby fizycznej, założyciela Benchmark.pl. Na kwotę transakcji w wysokości 14,1 mln zł składa się więc wartość przedsiębiorstwa Benchmark w wysokości 12 mln zł oraz 2,1 mln zł środków pieniężnych w spółce.

W wyniku transakcji Komputronik wykaże zysk o charakterze jednorazowym szacowany na ok. 8,5 mln zł.

Spółka zależna Benchmark świadczyła m.in. na rzecz Komputroniku usługi związane z redakcją tekstów marketingowych, w szczególności o tematyce komputerowej, nowych technologii związanych z branżą IT.

Benchmark wypracował w roku obrotowym 2021/2022 ok. 4,7 mln zł przychodów, zysk netto wyniósł ok. 1,3 mln zł.

Benchmark jest piątym serwisem technologicznym w naszym portfolio. Nie tylko wzbogaca tematycznie publikowane przez nas treści, ale pozwoli zwiększyć przewagę nad konkurencją w tym obszarze. Z Benchmarkiem nasz zasięg może być niemal dwukrotnie wyższy niż kolejnego z konkurentów. Chcemy nadal współpracować z całym zespołem, który od lat tworzy serwis zapewniając mu wysokiej jakości treści. Nasza redakcja technologiczna będzie najliczniejsza w Polsce – mówi Marcin Bartnicki, zastępca redaktora naczelnego Wirtualnej Polski.

Giełda pozytywnie zareagowała na tą informację, która trafiła na rynek w trakcie dzisiejszej sesji. Notowania Komputronika urosły o ponad 5 proc.

Komputronik podkreśla, że jego plan restrukturyzacyjny zakładał m.in. zbycie składników majątku w zakresie nie mającym negatywnego wpływu na działalność operacyjną.

Komputronik w tym roku miał zakończyć trwający ponad dwa lata proces restrukturyzacji, co miało zapewnić firmie przetrwanie i uchronić przed zamknięciem.

Jacek Świderski, prezes WP

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news