Internet

Wirtualna Polska wspiera Patronite. Inwestuje w serwis ponad 12 milionów złotych

Kamil Świtalski
Wirtualna Polska wspiera Patronite. Inwestuje w serwis ponad 12 milionów złotych
1

Wirtualna Polska zainwestowała kilkanaście milionów złotych w Patronite, najpopularniejszy polski serwis w którym użytkownicy mogą wspierać swoich ulubionych twórców.

40% udziałów — tyle wykupiła Wirtualna Polska w najpopularniejszym polskim serwisie, za pośrednictwem którego można wspierać ulubinoych twórców. Lokalny odpowiednik niezwykle popularnego Patreona okazał się ogromnym sukcesem. A sposób w jaki zmienia się podejście do internetowych treści jasno pokazuje, że to kierunek ku któremu od lat skłania się sieć. Wirtualna Polska doskonale sobie z tego zdaje sprawę, dlatego postanowiła, jak twierdzą włodarze platformy, uczyć się i wspierać tę inicjatywę. Stąd inwestycja o wartości ponad 12,6 milionów złotych.

Dzisiaj w internecie dynamicznie rozwijają się nie tylko główne portale i znani wydawcy czy telewizje. Ogromne znaczenie mają też niezależni, samodzielni twórcy, którzy swoją ciężką pracą budują codzienne relacje z użytkownikami. Inwestując w Patronite, z jednej strony chcemy im w tym pomóc, a z drugiej również uczyć się od nich - Jacek Świderski, prezes zarządu Wirtualnej Polski Holding S.A.

Jak czytamy w oficjalnej wiadomości prasowej, nowy rozdział w serwisie ma być z zyskiem dla obu stron. Z jednej strony WP będzie mogła uczyć się od młodego pokolenia twórców którzy działają mniej szablonowo niż ma to miejsce w ich korporacyjnych strukturach. Z drugiej — sami twórcy korzystający z Patronite zyskają dostęp nie tylko do szerszego grona odbiorców dzięki tamtejszej promocji, ale także nowych sposobów monetyzacji.

Patroni ufundowali w Polsce całą generację niezależnych publicystów, radiostacji, gazet, podcasterów czy filmowców. Cieszymy się, że wspólnie z Wirtualną Polską będziemy mogli wykonać kolejny krok w realizacji naszej misji – chcemy sprawić, by wartościowi twórcy mogli docierać ze swoim przekazem do jak najszerszego grona odbiorców, ale również by jak najwięcej z nich mogło zamienić swoją pasję w pracę, wynagradzaną comiesięczną pensją - Tadeusz Chełkowski, założyciel Patronite

W ostatnich latach byliśmy już świadkami fundowania na Patronite projektów, które okazały się być niezwykłym sukcesem. Wśród nich bez wątpienia najbardziej wyróżniają się nowoczesne stacje radiowe - Radio Nowy Świat oraz Radio 357, ale nie tylko.

Wyniki tej inwestycji prawdopodobnie zobaczymy już za kilka tygodni. Z perspektywy użytkownika / czytelnika, spodziewam się przede wszystkim mocniejszej promocji Patronite'owych treści w szerokim wachlarzu usług Wirtualnej Polski. Warto mieć bowiem na uwadze, że WP to nie tylko strona główna serwisu, ale także kilkadziesiąt serwisów tematycznych — m.in. Sportowe Fakty, Auto Centrum, Total Money czy Nocowanie.pl. I jeżeli faktycznie tak się stanie, będzie to transakcja na której wygrają wszyscy zainteresowani. Inwestorzy, bo wiadomo — od każdego wsparcia patronackiego mają też swój procent; ale przede wszystkim sami twórcy, którzy mają szansę na promocję w popularnych mediach.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu