Microsoft

Windows Phone 10 dla wszystkich Lumii z "ósemką"!

Jakub Szczęsny
Windows Phone 10 dla wszystkich Lumii z "ósemką"!
173

To, czy Microsoft zdecyduje się udostępnić Windows Phone 10 dla wszystkich dotychczasowych Lumii opartych o "ósemkę" było niejednokrotnie przedmiotem poważnych debat - czy to na łamach Antyweb, czy też w komentarzach. Wszyscy przytaczaliśmy swoje argumenty za i przeciw, ocenialiśmy prawdopodobieństw...

To, czy Microsoft zdecyduje się udostępnić Windows Phone 10 dla wszystkich dotychczasowych Lumii opartych o "ósemkę" było niejednokrotnie przedmiotem poważnych debat - czy to na łamach Antyweb, czy też w komentarzach. Wszyscy przytaczaliśmy swoje argumenty za i przeciw, ocenialiśmy prawdopodobieństwo takiego posunięcia ze strony Microsoftu - okazuje się, że optymiści mieli rację. Tak, Windows (Phone) 10 dla wszystkich Lumii z Windows Phone 8!

Profil "Lumia" potwierdza informację na Twitterze

Należące do Microsoftu konto na Twitterze "Lumia" jest zbiorem informacji na temat telefonów niegdyś należących do Nokii. W Redmond chyba zaczęto czuć ducha świąt, bowiem Microsoft przygotował dla nas prawdziwą bombę. Sam spodziewałem się, że Microsoft nie będzie aż tak wspaniałomyślny, jakby mogło się to wydawać, mimo, że za sterami stoi po prostu "fajny" Satya Nadella.

Owa informacja wydaje się być "prawie na pewno" prawdziwa - konto jest oficjalne. Dziwić może jedynie sposób podania owej informacji do wiadomości - do tej pory takimi rzeczami zajmował się Joe Belfiore. Jednak po dopięciu spraw z marką Lumia, obieg informacji mógł się nieco zmienić. W pewności co do tego oświadczenia trzyma nas na razie fakt, iż jeszcze nie zniknęło ono z Sieci - gdyby był to FUD, zapewne stałoby się to tuż po tym, jak media zainteresowały się sprawą.

Obserwując inne odpowiedzi profilu Lumia, można także dowiedzieć się, że telefony Lumia z Windows Phone 8 powinny spodziewać się aktualizacji w okolicach połowy przyszłego roku, natomiast wersje deweloperskie "dziesiątki" powinny pojawić się tuż przed końcem kwietnia. Martwi nas tylko fakt, że w oświadczeniu mówi się tylko o Lumiach - pozostałe telefony pozostały niewymienione. Czy to oznacza, że Microsoft odwróci się od swoich partnerów i ominie ich w procesie aktualizacji?

Grafika: Toquebox.wordpress.com

Źródło: Windows Central

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu