Moje przemyślenia

Windows 8 bez pudła - Microsoft stawia na dystrybucję przez internet

Marcin Kamiński
50

Windows 8 nie pojawi się w wersji pudełkowej na półkach sklepowych! Taką informację podaje Microsoft w stosunku do swojego najnowszego systemu operacyjnego. Po pozbyciu się paska „Start” jest to kolejna rewolucyjna zmiana w podejściu do tworzenia i sprzedaży oprogramowania amerykańskiego giganta. Cz...

Windows 8 nie pojawi się w wersji pudełkowej na półkach sklepowych! Taką informację podaje Microsoft w stosunku do swojego najnowszego systemu operacyjnego. Po pozbyciu się paska „Start” jest to kolejna rewolucyjna zmiana w podejściu do tworzenia i sprzedaży oprogramowania amerykańskiego giganta. Czyżby nadchodził prawdziwy koniec ery fizycznych nośników, takich jak CD i DVD?

Pełna wersja systemu operacyjnego Windows 8 nie trafi w edycji pudełkowej na sklepowe półki. Jak przewiduje Microsoft, oprogramowanie będzie instalowane na nowych urządzeniach (najczęściej laptopy) lub pobierane z sieci jako aktualizacja poprzednich wersji „okienek”. Możliwe jest jeszcze, że w formie tradycyjnego pudełka ukaże się aktualizacja Windows 8, jednak producent nie podaje jednomyślnego komunikatu w tej sprawie.

Decyzja podjęta przez Microsoft pokazuje, jak bardzo zmienia się świat. Jeszcze kilka lat temu nie do pomyślenia był fakt, aby wydawać system operacyjny bez fizycznego nośnika typu płyta DVD. Dziś 4,7 GB, które oferuje jedna płyta, to zdecydowanie zbyt mało, aby pomieścić współczesne programy lub gry. Coraz mniej osób korzysta także z płyt – coraz częściej dane pobieramy z sieci lub przechowujemy je w wirtualnej chmurze.

Warto przypomnieć, że na krok, który obecnie stawia Microsoft, firma Apple zdecydowała się już przy wydawanym w ubiegłym roku systemie Max OS X Lion – był on sprzedawany w sklepie internetowym bez fizycznego nośnika. Przyznam, że sam zdecydowałem się na taki zakup i do dziś braku fizycznego nośnika nawet nie zauważyłem. Najpierw duże, potem małe dyskietki, a teraz płyty CD i DVD – przejdą do historii?

Jak przypadł Wam do gustu pomysł na sprzedaż Windows 8 bez tekturowego pudła? Jest to znak czasów, czy chęć oszczędności na siłę? Czekamy na Wasze komentarze.

Źródło obrazka: 1.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

MicrosoftWindows 8dvd