Felietony

Windows 7 najpopularniejszym systemem operacyjnym na świecie

Jan Rybczyński
Windows 7 najpopularniejszym systemem operacyjnym na świecie
40

Stało się, według serwisu StatCounter Windows 7 przegonił Windows XP pod względem udziałów w rynku i stał się najpopularniejszym systemem operacyjnym na świecie. Win 7 udało się to, na co Vista nigdy nie miała szans. Do tej pory sprzedano ponad 450 milionów kopii najnowszego systemu operacyjnego Win...

Stało się, według serwisu StatCounter Windows 7 przegonił Windows XP pod względem udziałów w rynku i stał się najpopularniejszym systemem operacyjnym na świecie. Win 7 udało się to, na co Vista nigdy nie miała szans. Do tej pory sprzedano ponad 450 milionów kopii najnowszego systemu operacyjnego Windows. Obecnie siódme okna przejęły 40,17% rynku, podczas gdy Windows XP wciąż trzyma się mocno ze swoimi 38,72%.

Głównym celem Microsoftu jest jak najszybsze pozbycie się XP na rzecz właśnie Windows 7, który jest obecnie najbardziej dopracowanym produktem giganta z Redmond. Windows 8 wciąż pozostaje eksperymentem i Microsoft nie naciska na jak najszybsze przejście na przyszły system, bo wie, że cześć rynku nie będzie na to gotowa, zwłaszcza jeśli chodzi o klientów korporacyjnych. Zamiast tego chce jak najszybciej zakończyć wsparcie dla przestarzałego produktu jakim jest XP.

Patrząc na wykres, widać, że Windows 7 ma wciąż stabilny, niemal linowy wzrost. To bardzo korzystne dla Microsoftu, który nie chce tej statystki popsuć zamieszaniem w około Win 8. Trzeba przyznać, że ostatni Windows jest udanym produktem, ja sam dobrowolnie do XP bym nie wrócił, a obecnie na wszystkich swoich komputerach mam już siódemkę, nawet na netbooku.

Pierwszy zmianę lidera zauważył serwis The Next Web.

W Polsce Windowsowi 7 wciąż brakuje 20% żeby dogonić XP, trzeba więc jeszcze poczekać na zmianę warty.

A jak to wygląda u was, czytelnicy Antyweb? Dużo z was ma jeszcze XP? Planujecie upgrade, czy może zostaniecie z nim najdłużej jak się da?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Microsoftwindows 7windows xp