Windows

Windows 11 z Bingiem wspomaganym AI w pasku zadań już dostępny!

Kamil Świtalski
Windows 11 z Bingiem wspomaganym AI w pasku zadań już dostępny!
19

Aktualizacja Windows 11 22H2 "Moment 2" czeka już na użytkowników. A co w niej?

Dziś premiera zestawu nowości w Windows 11. Najnowsza aktualizacja przynosi kilka zmian. Nie ma ich spektakularnie wiele — bo to nie jest żadna z ogromnych aktualizacji. Bez wątpienia jednak nie zabrakło tam zmian, które wielu doceni. I największą z nich bez wątpienia jest wyszukiwarka Bing wspomagana sztuczną inteligencją, która trafiła wprost na... pasek zadań!

Aktualizacja "Moment 2" Windows 11 22H2 jest dostępna w ramach aktualizacji dostępnej z poziomu Windows Update. A co w niej?

Najważniejszą z nowości bez wątpienia jest napędzany sztuczną inteligencją Bing, który teraz jest na wyciągnięcie ręki każdego użytkownika systemu Windows 11 — trafił on bezpośrednio na pasek zadań. Na tym jednak jeszcze nie koniec nowości — bowiem system został lepiej zoptymalizowany pod tablety i urządzenia typu dwa-w-jednym, które od lat są bolączką systemu. Jest też odświeżone narzędzie pozwalające przechwytywać ekran. Miłośnicy Notatnika ucieszą się z pewnością na wieść, że systemowe narzędzie doczekało się zapowiadanej od dawna aktualizacji oferującej zakładki. Zmian doczekały się również widżety które oferują nowe sztuczki — a system automatycznie podpowie nam jak lepiej zarządzać energią. Microsoft obiecuje również bardziej efektywne działanie systemowych wyszukiwarek oraz serwuje nam całkowicie przeprojektowany zasobnik systemowy z nowymi wskaźnikami. Wisienką na torcie jest łatwiejszy dostęp do Windows Studio Effects.

Jak widać — mimo że to niewielka aktualizacja, nowości jest bez liku. I to takich naprawdę przydatnych, usprawniających pracę i sprawiających, że korzystanie z systemu stanie się łatwiejsze i wygodniejsze.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news