Startups

Windows 10 z obsługą MKV, Gmail 5.0 w sklepie i wielka promocja na ebooki

Tomasz Popielarczyk
Windows 10 z obsługą MKV, Gmail 5.0 w sklepie i wielka promocja na ebooki
4

Pierwsza listopadowa prasówka tym razem z doniesieniami ze wschodu. Okazuje się, że powstający w Rosji odpowiednik Doliny Krzemowej będzie rekrutował pracowników... w tej prawdziwej Dolinie Krzemowej. Tej, samej, gdzie właśnie powoli powstaje Windows 10 - jak się okazuje wyposażony w natywne wsparci...

Pierwsza listopadowa prasówka tym razem z doniesieniami ze wschodu. Okazuje się, że powstający w Rosji odpowiednik Doliny Krzemowej będzie rekrutował pracowników... w tej prawdziwej Dolinie Krzemowej. Tej, samej, gdzie właśnie powoli powstaje Windows 10 - jak się okazuje wyposażony w natywne wsparcie dla formatu MKV. Zanim jednak nastąpi jego premiera, wpadnijmy na urodziny do Ebookpoint, bo przygotowano tam niezłe promocje.

Rosjanie szukają talentów w Dolinie Krzemowej

Rosyjska miejscowość Skolkovo staje się powoli tamtejszą stolicą startupów. Sęk w tym, że za naszą wschodnią granicą nie wykształciła się jeszcze kultura startupowa, a to mocno ogranicza rozwój na tym polu. Igor Bogachev, wiceprezydent miasta chce zatem ściągnąć tutaj światłe umysły z amerykańskiej Doliny Krzemowej. Dziś rezyduje tutaj 1,06 tys. osób związanych z technologią. Do 2020 roku liczba ta miałaby sięgnąć 20 tys. Rosyjski technokrata obiecuje rozwój, wsparcie finansowe oraz nieograniczoną niczym swobodę w badaniach. Kuszące?

Windows z natywną obsługą MKV

Użytkownicy Windowsa 10 nie będą potrzebowali żadnych dodatkowych kodeków do odtwarzania plików w formacie MKV. System ma zostać wyposażony w natywną obsługę tego formatu. To jednak nie wszystko, bo Microsoft pracuje również nad implementacją kodowania HEVC (High Efficiency Video Coding) znanego też jako po prostu H.265. Standard ten ma oferować zdecydowanie bardziej efektywną kompresję, co oznacza zbliżoną jakość wideo lecz przy znacząco mniejszym rozmiarze plików.

Gmail 5.0 już jest

W sklepie Google Play debiutuje najnowsza wersja Gmaila z Material Design. O samej aplikacji pisaliśmy już jakiś czas temu. Teraz możecie oficjalnie i bez żadnych dodatkowych utrudnień sprawdzić ją samodzielnie. Oczywiści aktualizacja jest wypuszczana stopniowo, więc istnieje duże prawdopodobieństwo, że jeszcze jej u Was nie ma. Spośród największych nowości Gmaila 5.0 warto wymienić nowy interfejs oraz wsparcie dla zewnętrznych kont pocztowych.

Ebookpoint obchodzi 3. urodziny

Chowajcie portfele! Z okazji swoich trzecich urodzin księgarnia Ebookpoint zorganizowała huczną promocję, w ramach której przeceniono 3333 pozycje. Każdą z nich można kupić za 9,99, 14,99 lub 19,99 zł. Cała akcja potrwa 3 dni, więc warto się śpieszyć. Z punktu widzenia czytelników AW szczególnie istotna powinna być bardzo rozbudowana oferta książek o programowaniu i nie tylko, którymi kusi księgarnia Helionu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu