Windows

Wyszukiwarka w Windows 10 powinna tak wyglądać od początku

Konrad Kozłowski
Wyszukiwarka w Windows 10 powinna tak wyglądać od początku
20

Wyszukiwarka w Windows 10 staje się coraz bardziej użyteczna i lepiej zorganizowana. Nowy wygląd i funkcje szybkiego wyszukiwania są jak najbardziej na plus.

Mam jedno marzenie, które nigdy nie stanie się rzeczywistością. Chciałbym, żeby Google było zintegrowano z systemem Windows 10 i uczyniło wyszukiwarkę systemową znacznie bardziej zaawansowanym i użytecznym narzędziem, niż jest teraz. W obecnej chwili jej siła opiera się w dużej mierze na Bingu, który w anglojęzycznych zostawaniach bywa przydatny, ale dla polskich użytkowników nie jest wyszukiwarką pierwszego wyboru.

Szybki dostęp do najpopularniejszych informacji w wyszukiwarce Windows 10

Dlatego nawet w sytuacji, gdy bezpośrednio w panelu wyszukiwarki prezentowane są wiadomości czy prognoza pogody, to moja reakcja jest słodko-gorzka. Słodka, ponieważ podoba mi się taka integracja systemu z wyszukiwarką - docieranie do treści z sieci bez uruchamiania przeglądarki internetowej na pewno przyspieszy uzyskiwanie informacji, ale z drugiej strony to nadal nie są informacje agregowane przez wyszukiwarkę z silną pozycją w Polsce. Dlatego jest też gorzka strona tej nowości.

Zerkając na to, jak wygląda to w Windows 10 Insider Preview Build 19018 (20H1) dla użytkowników w Stanach (wkrótce będzie to dostępne także wokół globu), odnoszę wrażenie, że już nawet w chwili debiutu Windows 10, tego rodzaju rozwiązanie powinno być dostępne dla użytkowników. Podobnie jak przyciski z szybkimi wyszukiwaniami, które dostępne są u dołu panelu. Widnieją na nich cztery skróty: Pogoda, Najważniejsze wiadomości, Dziś w historii oraz Nowe filmy. Każda z nich jest dość oczywista, ale skoro znalazły się w tym zestawieniu, to Microsoft musi mieć konkretne podstawy, by je tam umieścić. To z pewnością najczęściej wpisywane przez użytkowników frazy.

Nowe funkcje działałaby lepiej, gdy Microsoft porozumiał się z Google

Wyszukiwarka w Windows 10 powinna tak wyglądać w chwili pojawienia się systemu, a dzisiaj powinna oferować jeszcze więcej możliwości - takie jest moje zdanie. Jako, że Bing nigdy nie zagrozi pozycji Google na wielu rynkach, w tym polskim, Microsoft mógłby w takich regionach spróbować porozumieć się z firmą z Mountain View i lokalnie zaoferować nam wybór i dodatkowe możliwości integracji z kontem Google.

Źródło: mspoweruser.

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu