Artykuł sponsorowany

Windows 10 vs. Windows 11 – najważniejsze zmiany

Redakcja Antyweb
Windows 10 vs. Windows 11 – najważniejsze zmiany
7

System operacyjny to najważniejsze oprogramowanie na komputerze, laptopie, tablecie czy smartfonie. Firma Microsoft to zdecydowany lider wśród producentów systemów operacyjnych na całym świecie.

System operacyjny to najważniejsze oprogramowanie na komputerze, laptopie, tablecie czy smartfonie. Firma Microsoft to zdecydowany lider wśród producentów systemów operacyjnych na całym świecie. Najnowsza wersja oprogramowania Windows 11 miała swoją premierę w październiku 2021 roku. Jakie zmiany względem poprzedniej wersji wprowadził amerykański gigant technologiczny?

Microsoft – producent rozwiązań technologicznych

Firma Microsoft od lat pozostaje niekwestionowanym liderem na rynku technologicznym. Amerykański producent proponuje użytkownikom szereg produktów – systemy operacyjne, pakiety biurowe czy Windows Server. Wraz z biegiem lat na rynku technologicznym pojawiają się nowsze wersje oprogramowania. Odświeżone systemy wzbogacane są w coraz to nowocześnieje funkcje i innowacyjne rozwiązania. Najnowszą propozycją systemu operacyjnego od amerykańskiego giganta technologicznego jest Microsoft Windows 11. Jakie zmiany zostały wprowadzone względem starszej wersji Windows 10?

Najistotniejsze zmiany w systemie operacyjnym Windows 11

Światło dzienne Windows 11 ujrzało w październiku 2021 roku. Jedną z najistotniejszych zmian jest wyśrodkowanie ikon na pasku zadań. W Windows 10 ikony wraz z przyciskiem „Start” znajdują się po lewej stronie paska narzędzi. Kolejną zmianą w nowszej wersji oprogramowania jest wygląd Microsoft Store. Sklep jest znacznie bardziej intuicyjny w obsłudze, a wyszukiwanie programów uproszczone. Windows 11 proponuje użytkownikowi proste narzędzie, dzięki któremu szybko zmienimy układ okien na pulpicie. Zaledwie kilka kliknięć wystarczy, aby umieścić aktywne okna w wybranym schemacie. Ponadto najnowszy system operacyjny wprowadza nowy wygląd i układ panelu ustawień. Okno jest półprzezroczyste oraz nie posiada ramek. Użytkownik otrzymuje także wiele nowych kompozycji. Ich zmiana jest możliwa dzięki łatwemu w obsłudze menu. Amerykański gigant technologiczny postanowił także uczynić Microsoft Teams domyślnym komunikatorem. Od teraz jest to zintegrowana aplikacja systemowa.

Najnowsza wersja pakietu biurowego

Windows 11 lub inne tanie oprogramowanie starszych wersji możemy zakupić w formie klucza licencyjnego. Jeżeli szukamy systemu operacyjnego na prywatny komputer lub laptop, Windows 11 jest obecnie najlepszym rozwiązaniem. Aby móc w pełni korzystać z możliwości, jakie oferuje nam firma Microsoft, warto także zainwestować w pakiet biurowy Office 2021 Home. Podobnie, jak w przypadku Windows 11, proponowany pakiet narzędzi biurowych jest aktualnie najnowszą wersją.

-

Wpis powstał przy współpracy z teamnet-software.pl

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu