Microsoft

Nie instalujcie tej aktualizacji Windows 10 - powoduje poważne problemy

Konrad Kozłowski
Nie instalujcie tej aktualizacji Windows 10 - powoduje poważne problemy
93

Niepokojące wieści publikowane są na forach internetowych oraz portalach branżowych - jedna z aktualizacji Windows 10 najwyraźniej powoduje poważne problemy u niektórych użytkowników. Zaliczają się do nich tzw. "niebieski ekran śmierci", problemy z uruchomieniem i spadki wydajności.

Nie instalujcie aktualizacji KB4541335 dla Windows 10

Mowa o wersjach Windows 1903 i 1909, dla których udostępniona została aktualizacja oznaczona numerkiem KB4541335. Według informacji z oficjalnego forum Microsoftu poświęconego Windows 10, niektórzy użytkownicy doświadczają poważnych kłopotów po instalacji wspomnianej aktualizacji. Zaliczają się do nich BSOD (blue screen of death - niebieski ekran śmierci znany większości użytkowników Windowsa), problemy z uruchomieniem systemu, a także solidne spadki wydajności. W pierwszym przypadku mowa o próbie pobrania i instalacji uaktualnienia, która zakończyła się wyrzuceniem BSOD-a. Jedynym wyjściem z sytuacji było wycofanie aktualizacji.

Polecamy: Microsoft 365 to nowy pakiet usług i aplikacji - usługa dla każdego

Drugi przypadek dotyczy konkretnego modelu laptopa (Lenovo Thinkpad X1 Yoga 8 GB 250 GB SSD), na którym po instalacji najnowszych paczek aktualizacji komputer pracował prawidłowo jedynie przez 6 i pół minuty, po czym zaczęło się migotanie ekranu i restart. W innych przypadkach zdarzało się, że komputery nie uruchamiają się. Po ukazaniu się logo Windowsa widoczny był ekran ładowania przez kilka sekund, następnie logo znikało, pozostawał pasek ładowania (w niskiej rozdzielczości) na czarnym tle. Na tym kończyła się próba uruchomienia komputera, a nawet manualny restart nie przynosi żadnych skutków - system nie chce się uruchomić.

Według innego użytkownika, po instalacji aktualizacji, system Windows 10 pracował znacznie mniej stabilnie i wydajnie, niż zazwyczaj - uruchamianie programów "zajmowało wieki", a przeglądanie zasobów było niemal niemożliwe. Po usunięciu tej konkretnej aktualizacji problemy zniknęły, a ponowna instalacja przywróciła kłopotliwą sytuację.

Jak wstrzymać aktualizacje dla Windows 10

W obecnych okolicznościach wskazane jest więc, by wstrzymać aktualizacje Windows 10 co najmniej na kilkanaście najbliższych dni. Zrobicie to przechodząc po kolei do Ustawień, sekcji Aktualizacja i zabezpieczenia, a następnie klikniecie na Wstrzymaj aktualizacje. W moim przypadku widniała informacja o dostępności aktualizacji KB4541335 do pobrania, ale udało mi się tego uniknąć.

Źródło: thewincentral.com

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu