Windows

Windows 10 i inteligentny dom? To już jest możliwe!

Jakub Szczęsny
Windows 10 i inteligentny dom? To już jest możliwe!
3

Microsoft względem swoich konkurentów aktywnie działających na polu inteligentnych rozwiązań dla domu jest nieco w tyle. Stosunkowo niedawno zapowiedział pierwszy inteligentny głośnik z Cortaną (Harman Kardon Invoke). Okazuje się, że zmiany z tym związane wreszcie zawędrują do systemu Windows 10. Ale nie cieszcie się zbytnio, bowiem... i tak wszystkim zawiaduje nieobecna w Polsce Cortana.

Jak podaje serwis Windows Central, Microsoft dołączył do systemu Windows 10 sekcję "Connected Home" to Cortany. Wewnątrz tego mechanizmu możliwe jest zalogowanie się do swoich urządzeń z zakresu inteligentnego domu wchodzących w skład sieci domowej, w której obecny jest komputer. Obecnie, rozwiązanie jest kompatybilne z urządzeniami Wink, Insteon, Nest, SmartThings oraz Hue. W przyszłości mają być dodane kolejne sprzęty zgodne ze standardem HomeHub. Możliwość sterowania takimi gadżetami w domu jest obecna nie tylko w desktopowym Windows 10, ale również w odsłonie mobilnej.

Z pewnością wprowadzenie tego mechanizmu ma związek z rychłym wprowadzeniem do sprzedaży wspomnianego już głośnika Harman Kardon Invoke z Cortaną. Dla polskich konsumentów niestety nie mamy dobrych wiadomości - zarówno głośnik, jak i wirtualna asystentka nie będą dostępne w naszym kraju i właściwie nie ma żadnych przesłanek ku temu, by wypatrywać ich rychłej premiery nad Wisłą. Z nadzieją patrzymy jednak na Google, Apple oraz Amazon (szczególnie na Google), które w przyszłości mogą zaprowadzić porządek w tej kwestii na naszym rynku. Do tego, jak widać jest jeszcze niestety bardzo długa droga.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu