Windows

Zapomnij o Sklepie Windows - repozytorium zmienia nazwę

Jakub Szczęsny
Zapomnij o Sklepie Windows - repozytorium zmienia nazwę
8

Microsoft w nieco ponad dwa lata od premiery Windows 10 decyduje się na zmianę nazwy swojego głównego repozytorium dla aplikacji oraz multimediów. Platforma znana wcześniej jako "Sklep Windows" wkrótce będzie nazywała się "Sklep Microsoft" - to w jej ramach będą świadczone dotychczas oferowane usługi.

Jako pierwszy w sieci poinformował o tym serwis The Verge. Biorąc pod uwagę najnowsze wersje rozwojowe systemu Windows 10 można dostrzec zmianę nazwy platformy z aplikacjami oraz innymi treściami. Ponadto, zostanie zmieniona ikona - nie będzie ona już prezentowała ustawionej pod kątem torby zakupowej z logo Windows, lecz ustawioną frontalnie z czterokolorowym emblematem Microsoftu. Pytanie o to, co dalej kryje się za tą zmianą jest otwarte, jednak pewną podpowiedź można znaleźć w funkcjonujących już w różnych częściach świata sklepach Microsoftu nazywanych "Microsoft Store".

Bardzo możliwe, że Sklep Microsoft będzie nie tylko miejscem, w którym kupimy aplikacje, ale również urządzenia oraz akcesoria

To byłoby całkiem logiczne - gigant mógłby w ten sposób nieco podkręcić sprzedaż w sieci własnych sklepów. Użytkownik zaś, oprócz aplikacji oraz multimediów, mógłby również zamówić sobie dowolny sprzęt oferowany przez Microsoft i otrzymać go w ramach dostawy do domu. Możliwe, że pojawiłaby się również możliwość odbioru gadżetu w pobliskim sklepie stacjonarnym. Nie wiadomo natomiast, jak miałoby się to w Polsce - spodziewamy się jednak, że oferta byłaby podobna do tego, co jest prezentowana w przeglądarkowym sklepie Microsoftu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu