Microsoft

Windows 10 dostaniesz również na wygodnej pamięci przenośnej

Jakub Szczęsny
Windows 10 dostaniesz również na wygodnej pamięci przenośnej
41

Microsoft nie oferował swoich systemów operacyjnych na pamięciach przenośnych, ale było możliwe umieszczenie wersji instalacyjnej okienek na pendrive'ach i zainstalowanie go w ten sposób, także dzięki narzędzi WinToUSB, który z malutką pomocą użytkownika przygotował dysk przenośny do tego, by móc z...

Microsoft nie oferował swoich systemów operacyjnych na pamięciach przenośnych, ale było możliwe umieszczenie wersji instalacyjnej okienek na pendrive'ach i zainstalowanie go w ten sposób, także dzięki narzędzi WinToUSB, który z malutką pomocą użytkownika przygotował dysk przenośny do tego, by móc z niego zainstalowań Windows. Przydawał się on szczególnie w przypadkach, gdy laptopy nie były wyposażone w napęd DVD, a nie posiadamy w zanadrzu wariantu podpinanego do USB. Wtedy ratunkiem jest właśnie Windows zapisany na pamięci przenośnej.

W związku z tym, że coraz więcej urządzeń nie posiada już takich napędów, Microsoft zdecyduje się na zaoferowanie kupującym takiej, bardzo wygodnej zresztą metody instalacji Windows. Nie wyobrażam sobie nie mieć takiego akcesorium - choć moje urządzenie jest wyposażone w dysk z partycją odzyskiwania, wolę mieć w zanadrzu szybkie i wygodne rozwiązanie "na wszelki wypadek". Przy okazji - taki pendrive jest ze mną wszędzie i raczej nigdzie się nie zniszczy. Płyta DVD/CD/Blu-Ray ma ograniczoną "żywotność" i po pewnym czasie nie sprawuje się tak dobrze jak nowa.

WinBeta podaje, że taki pendrive będzie krył w sobie dwie wersje systemu - 32 i 64-bitową, podobnie jak płyty DVD, z których można było zainstalować żądaną wersję. Decyzja Microsoftu została zapewne podyktowana tym, że pamięci flash są jeszcze tańsze, niż to miało miejsce jeszcze podczas premiery Windows 8. To oznacza, że bez wielkich strat dla giganta można sprzedawać system również w wariancie na pamięciach przenośnych, które jak wykazałem powyżej są dużo wygodniejsze, trwalsze i na upartego pomieszczą większą ilość danych.

Ponadto, w takim wariancie sprzedawany będzie Windows 10 Home oraz Windows 10 Pro. Bardzo prawdopodobne, że cena systemu nie ulegnie zmianie ze względu na to, na jakim nośniku została ona dostarczona klientowi.

Grafika: 1, 2

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Windowshot