Microsoft

Nowy OneDrive nie dość, że wygląda fantastycznie, to jest jeszcze zgodny z RWD

Tomasz Popielarczyk
Nowy OneDrive nie dość, że wygląda fantastycznie, to jest jeszcze zgodny z RWD
16

Informacje o zmianach w interfejsie OneDrive'a pojawiły się w sieci już kilka dni temu. Dziś usługa w nowej postaci została udostępniona wszystkim użytkownikom. Trzeba przyznać, że Microsoft odwalił kawał solidnej roboty i interfejs zarządzania plikami w jego chmurze wygląda teraz lepiej niż kiedyko...

Informacje o zmianach w interfejsie OneDrive'a pojawiły się w sieci już kilka dni temu. Dziś usługa w nowej postaci została udostępniona wszystkim użytkownikom. Trzeba przyznać, że Microsoft odwalił kawał solidnej roboty i interfejs zarządzania plikami w jego chmurze wygląda teraz lepiej niż kiedykolwiek.

Nie wrażenia estetyczne są jednak tutaj najważniejsze lecz uczynienie OneDrive'a zgodnym z Responsive Web Design. Oparto go na siatce 4 px, co czyni całość bardzo elastyczną. Strona skaluje się zatem teraz, dopasowując do rozmiarów wyświetlacza, na którym jest oglądana. Nie potrzebujemy zatem tak naprawdę aplikacji, jeżeli chcemy tylko jednorazowo podejrzeć zawartość chmury na smartfonie czy tablecie. Na każdym z tych urządzeń OneDrive wygląda bowiem bardzo dobrze. Warto zresztą spojrzeć na listę urządzeń, na których testowano nowy wygląd. Kawał solidnej roboty.

Zmiany są widoczne tuż po wejściu na stronę usługi. Zmieniono typografię, stosując font Segoe UI który wygląda znacznie przyjemniej. Odświeżono też delikatnie kolorystykę. Pomiędzy poszczególnymi elementami pojawiło się więcej przestrzeni i białego tła. Zmienił się ponadto wygląd kafelków z plikami i folderami, które teraz mają podpisy o nieregularnym kształcie.

Skupiono się na warstwie wizualnej, zatem nie szukajcie żadnych nowych funkcji. Na te jeszcze poczekamy. Na blogu Microsoftu, twórcy zapewniają, że najbardziej ekscytujące nowości dopiero przed nami. Teraz, gdy OneDrive wygląda naprawdę dobrze na niemal każdej platformie (a w szczególności w Material Design na Androidzie), więc można spokojnie skupić się na rozbudowie jego funkcjonalności i możliwości.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

MicrosoftChmuraonedrive