Windows

Windows 10 dostanie coś na kształt Google News w smartfonach

Kamil Pieczonka
Windows 10 dostanie coś na kształt Google News w smartfonach
4

Microsoft z całą pewnością skorzystał na pandemii koronawirusa, komputery sprzedają się świetnie, a wraz z nimi również Windows 10. Nic więc dziwnego, że gigant z Redmond kuje żelazo póki gorące i szykuje rozwiązanie znane głównie ze smartfonów.

Windows 10 z nowym widgetem

W jednej z najnowszych testowych wersji systemu Windows 10 dostępnych dla tzw. insiderów, pojawił się całkiem nowy widget widoczny zaraz obok ikonek paska stanu. W postaci standardowej wskazuje on aktualną prognozę pogody wraz z temperaturą, ale gdy na niego klikniemy informacji jest znacznie więcej. Trudno nie skojarzyć tego rozwiązania z usługą asystenta Google, który w smartfonach z Androidem również podrzuca nam najciekawsze artykuły z różnych portali. Zaryzykowałbym nawet stwierdzenie, że to bardzo popularne i często używane rozwiązanie, szczególnie w czasach gdy 70-80% ruchu na stronach internetowych pochodzi właśnie z urządzeń mobilnych.

Usługa oferowana przez Microsoft wydaje się już całkiem zaawansowana i gotowa do udostępnienia szerszej publiczności, więc można spodziewać się, że trafi na komputery z Windows 10 w jednej z nadchodzących aktualizacji. I pewnie nie ma w tym nic złego, bo można ją również dostosować pod siebie, wybierając jakie treści nas interesują, a jakie nie. Tego typu rozwiązanie w smartfonach sprawdza się całkiem nieźle, przynajmniej w moim przypadku. Treści podsuwane przez Google są trafnie dobrane i często z nich korzystam podczas porannej prasówki.

Nie inaczej będzie pewnie w przypadku tego rozwiązania, które w początkowej fazie dostępne jest póki co w USA, Wielkiej Brytanii, Australii, Kanadzie oraz Indiach. Konieczne jest też posiadanie przeglądarki Microsoft Edge opartej na silniku Chromium, którą Microsoft wciska w Windows 10 praktycznie na siłę. Tego typu widget świetnie sprawdzi się też w tabletach z Windows 10 X, których powinno się w tym roku pojawić znacznie więcej. Poza serią Surface, swoje rozwiązania tego typu zapowiedział już między innymi Dell.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu