21

Windows 10 dla telefonów w tym tygodniu? Wysoce prawdopodobne!

O Windows 10 dla telefonów wiemy tyle, ile wyciekło z przeróżnych źródeł. Mamy pierwsze zrzuty ekranowe z nowej wersji mobilnej okienek, kilka zdjęć urządzeń pracujących na nowej wersji systemu Microsoftu. Nie mamy natomiast żadnego wideo, które pokazywałoby Windows 10 dla telefonów w akcji. Informacje są ubogie, spekulacje narastają – naturalne zatem, że zainteresowani tematem wprost […]

O Windows 10 dla telefonów wiemy tyle, ile wyciekło z przeróżnych źródeł. Mamy pierwsze zrzuty ekranowe z nowej wersji mobilnej okienek, kilka zdjęć urządzeń pracujących na nowej wersji systemu Microsoftu. Nie mamy natomiast żadnego wideo, które pokazywałoby Windows 10 dla telefonów w akcji. Informacje są ubogie, spekulacje narastają – naturalne zatem, że zainteresowani tematem wprost nie mogą się doczekać, aż aplikacja Windows Insider powiadomi ich w końcu o dostępnej kompilacji testowej.

2 tygodnie temu Joe Belfiore napisał na Twitterze, iż wideo pokazujące Windows 10 dla telefonów jest w przygotowaniu i zostanie upublicznione w ciągu tygodnia lub dwóch. Dotychczas opublikowane filmy zajmują się desktopową i tabletową wersją nowej wersji systemu i jak na razie, brakuje wiarygodnych informacji dotyczących odsłony dla urządzeń mobilnych. To nie przeszkodziło w wycieknięciu kilku informacji dotyczących wczesnej kompilacji krążącej między innymi w Microsofcie.

Wiemy jak na razie tyle, że system jest bardzo niezoptymalizowany – animacje nie są płynne i część funkcji najzwyczajniej w świecie nie działa. Zapewne to między innymi jest powodem, dla którego jeszcze nie mieliśmy okazji przyjrzeć się nowej odsłonie Windows dla telefonów komórkowych.

gabe-convo

Atmosfera oczekiwania zgęstniała jeszcze bardziej po tym, jak Gabriel Aul, osoba odpowiedzialna za program Windows Insider zapowiedział, że wideo dotyczące nowej wersji mobilnego OS zostanie opublikowane w tym tygodniu. Co więcej, zasugerował, że Microsoft być może zechce upublicznić je wraz z pierwszą testową kompilacją w programie Windows Insider.

Nie będzie można jednak traktować tej wersji systemu operacyjnego jako podstawę do jakiejkolwiek oceny, czy recenzji. Po pierwsze – mamy przykład Windows 10, który od pierwszej wersji w programie Windows Insider zmienił się naprawdę mocno. To samo zapewne czeka wersję dla smartfonów – Microsoft nie zamierza odchodzić od bardzo atrakcyjnej dla niego polityki zbierania sugestii od zainteresowanych użytkowników. W wersji RTM, do której Windows (Phone) jeszcze bardzo daleko będziemy mieć zapewne do czynienia z zupełnie „innym” systemem operacyjnym, niż na samym początku programu Insider.

Grafika: 1, 2

Źródło: Windows Central