Windows

Microsoft podróżuje w czasie. Zapowiada Windowsa 1.0 z 1985 roku

Albert Lewandowski
Microsoft podróżuje w czasie. Zapowiada Windowsa 1.0 z 1985 roku
15

Windows 1.0 zadebiutował oficjalnie 34 lata temu, ale niespodziewanie Microsoft go ponownie zapowiada na swoich profilach w mediach społecznościowych. O co chodzi?

Windows 1.0 - krok wstecz?

Pewne akcje w portalach społecznościowych potrafią wzbudzić ogromne zainteresowanie. Dokładnie tak jest z promowaniem Windowsa 1.0, który został oficjalnie zaprezentowany w listopadzie 1985, więc tu już pojawia się temat jednoczesnej promocji trzeciego sezonu Stranger Things. Wątpię jednak, aby z takiego powodu Microsoft decydował się na przeprowadzanie tak dużej akcji.

Cały czas pojawiają się z ich strony komunikaty "Czekajcie na aktualizacje" czy "Już wkrótce". Niektórzy mają na to proste wytłumaczenie. Mianowicie Windows potrafi robić różne, niespodziewane rzeczy, więc nic dziwnego, jakby przez pomyłkę posiadacze sprzętów z Windowsem 10 mieli zaliczyć downgrade do 1.0.

Na razie trudno odpowiedzieć, co tak naprawdę się szykuje. Niewątpliwie Windows 1.0 pozostaje kamieniem milowym w historii rozwoju systemów operacyjnych, ponieważ jako pierwszy bazował na wielozadaniowym interfejsie graficznym i pokazał innym, jak to powinno wyglądać.

Moim zdaniem w ten sposób Microsoft chce przygotować nas na większą aktualizację związaną z Windowsem 10. Po pierwsze, mamy podobieństwo nazw, po drugie, Amerykanie chcą pozostać z odsłoną 10 i kolejne wersje traktować już jako update'y. Uważam, że takie podejście ma sens. Zobaczymy jednak, czym zostaniemy zaskoczeni, skoro firma porównuje nadchodzące wydarzenie do premiery rewolucyjnego 1.0. Nie zdziwiłbym się, gdyby producent z Redmond zapowiedział nowe podejście do systemu. Przede wszystkim chodzi mi tutaj o wprowadzenie abonamentowego wariantu, który byłby dostępny razem z całym pakietem Office 365 i OneDrive. Paradoksalnie taka opcja cieszyłaby się zainteresowaniem. Zresztą teraz coraz więcej rzeczy jest branych w ramach abonamentu, więc dodanie do tego wszystkiego systemu brzmi jak logiczna kolej rzeczy.

Co Wy z kolei myślicie o promowaniu Windowsa 1.0? Co Microsoft planuje zrobić?

źródło: Engadget

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu