Android

Mówisz, masz - Microsoft w mgnieniu oka usprawnia moją nową ulubioną aplikację dla Windows 10

28

Nie tak dawno narzekałem na późne działania Microsoftu i niewielkie zaangażowanie - sytuacja zmienia się jednak bardzo dynamicznie, bo moja nowa ulubiona aplikacja dla Windows 10 - Twój telefon - w mgnieniu oka zyskuje nowe funkcje.

Po tym, jak pożegnaliśmy Windows Phone/Windows 10 Mobile, w sieci nie brakowało spekulacji, jakoby Microsoft szykował własny smartfon z systemem Android, ale z autorskim launcherem i pakietem wszystkich aplikacji, które stworzył do tej pory oraz które mógłby przytogotować z myślą o takim sprzęcie. Do niczego takiego nie doszło, a z każdym upływającym dniem - w mojej ocenie - szanse na taką premierę maleją.

Tym bardziej, że Microsoft (nowy Microsoft, jak do niedawna jeszcze go nazywaliśmy) jest gotowy porzucić ambicje na własną mobilną platformę i być obecnym na systemach innych, ale możliwie jak najlepiej i jak najliczniej. Ta determinacja jest na tyle mocna, że aplikacje oraz usługi na Androida oraz iOS-a są tak dobre, stale dopracowywane, a Microsoft myśli też, jak zbliżyć użytkowników obydwu systemów do desktopowego Windowsa. Dla posiadaczy iPhone'ów powstała m. in. aplikacja Kontynuuj na PC, zaś użytkownicy Androida mogą (nareszcie) wygodnie odpisywać na SMS-y i szybko uzyskiwać dostęp do ostatnich zdjęć wykonanych telefonem.

Nowe funkcje w aplikacji Twój telefon dla Windows 10 i Androida

Wszystko dzięki aplikacji Twój telefon, która przekonała mnie do siebie w mgnieniu oka, nawet pomimo kilku problemów. Teraz Microsoft aktualizuje ją w Windows 10 oznaczonym wersją 18908 z kręgu 20H1 - to sugeruje, że w wersji stabilnej zostanie udostępniona dopiero w pierwszej połowie przyszłego roku. Wśród nowości pojawiła się opcja podglądu ekranu z telefonu, możliwość zmiany języka klawiatury Androida, wsparcie dla wiadomości MMS (wraz z GIFami) oraz obsługę zdjęć kontaktów do łatwiejszej nawigacji. Cieszy mnie dodanie liczby nieprzeczytanych wiadomośći w postaci powiadomienia na ikonie aplikacji na pasku zadań, ale zdecydowanie najbardziej przydatną nowością jest szybkie odpisywanie na wiadomość z powiadomienia.

Dlaczego tak późno Microsoft integruje Windowsa i Androida?! Ja chcę jeszcze więcej

Zaktualizowana została również ikona aplikacji, która zgodna jest z odświeżonymi ikonami aplikacji pakietu Office.

Źródło: VentureBeat.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu