Aplikacje PC

Winamp z nowym właścicielem. Będzie wielki powrót? [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
5

Winamp, niegdyś najpopularniejszy odtwarzacz muzyki, przechodzi z rąk do rąk. Nowym właścicielem programu została firma Vivendi, która przejęła kontrolny pakiet udziałów od Radionomy. Czy daje to jakiekolwiek szanse na powrót programu do żywych? Winamp przejęty Na początku 2014 roku Winamp zos...

Winamp, niegdyś najpopularniejszy odtwarzacz muzyki, przechodzi z rąk do rąk. Nowym właścicielem programu została firma Vivendi, która przejęła kontrolny pakiet udziałów od Radionomy. Czy daje to jakiekolwiek szanse na powrót programu do żywych?

Winamp przejęty

Na początku 2014 roku Winamp został odkupiony od AOL przez Radionomy. Teraz odtwarzacz kolejny raz zmienia właściciela - została nim firma Vivendi Group. Nie jest to żaden pomniejszy podmiot. W portfolio spółki znajdują się bowiem m.in.  Dailymotion, Deezera czy Ubisoft. Daje to pewne nadzieje, że kultowa marka zostanie w jakiś sposób ożywiona. Nowy właściciel niestety nie ujawnia swoich planów na przyszłość. Możemy zatem jedynie spekulować, czy Winamp mógłby stać się usługą ze streamingiem muzyki czy może czymś jeszcze innym. Nie ulega jednak wątpliwości, że w jakimś celu pieniądze na akwizycję wyłożono.

Strony HTTPS lepiej promowane w Google

Google będzie faworyzować serwisy działające w oparciu o szyfrowany protokół HTTPS. Działanie to ma na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa w sieci, dlatego strony wykorzystujące szyfrowane połączenie mają być umieszczane w wynikach wyszukiwania wyżej niż pozostałe. Aby jednak tak się stało, konieczne jest spełnienie kilku dodatkowych warunków, które zamieszczono na oficjalnym blogu dla webmasterów. To kolejny już takich ruch ze strony kalifornijskiej firmy, która od jakiegoś czasu stosuje protokół HTTPS we wszystkich swoich usługach.

Co czwarty smartfon z Force Touch

Z prognoz firmy analitycznej IHS wynika, że aż 25 proc. smartfonów, które zadebiutują na rynku w przyszłym roku, będzie posiadało ekrany rozpoznające siłę nacisku. Popularność tego typu modułów ma wzrosnąć o 317 proc., co przełoży się na 461 mln wyprodukowanych w przyszłym roku egzemplarzy. Dla porównania obecnie na rynku są dostępne trzy smartfony zx tego typu funkcją: iPhone'y 6s oraz 6s+, a także Huawei Mate S w wersji 128 GB.

Carrefour uruchamia sprzedaż internetową

Ruszyła platforma eCarrefour.pl, a więc internetowy sklep sieci, w którym będziemy mogli zamawiać produkty. Aktualnie znajdziemy tutaj 800 produktów, a wśród nich również sprzęt RTV, AGD i elektronikę. Klienci otrzymają zamówione produkty w ciągu 48 godzin, a za przesyłkę, niezaleznie od gabarytów, zapłacą 9,99 zł.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

muzykaWinampprogramyodtwarzacz