Aplikacje PC

Wszystkie stacje radiowe świata w małym i szybkim programie RadioSure

Grzegorz Ułan
Wszystkie stacje radiowe świata w małym i szybkim programie RadioSure
1

Może wyjdę na jakiegoś dinozaura polskiego internetu, bo w czasach wszechobecnego streamingu i aplikacji typu Spotify czy Deezer, ja wciąż słucham radia, ale lubię tę formę przekazu informacji i muzyki i to się pewnie już nie zmieni. Słucham zarówno na urządzeniach mobilnych, jak i na desktopie w pr...

Może wyjdę na jakiegoś dinozaura polskiego internetu, bo w czasach wszechobecnego streamingu i aplikacji typu Spotify czy Deezer, ja wciąż słucham radia, ale lubię tę formę przekazu informacji i muzyki i to się pewnie już nie zmieni. Słucham zarówno na urządzeniach mobilnych, jak i na desktopie w pracy, oczywiście również tradycyjnie. Jeśli masz podobnie, zapraszam do tego wpisu.

Przypadkowo dobrana lista piosenek czy głos prezenterów w tle pozwala mi bardziej skupić się na pracy, bez konieczności dodatkowego obsługiwania programu czy żmudnego układania playlist. Wprawdzie czasem korzystam ze wspomnianych wyżej programów, najczęściej ze Spotify, ale do radia cały czas bardziej mnie ciągnie.

W opisywanych serwisach czy aplikacjach webowych zawsze doceniałem te, które cechowały się przejrzystością, minimalizmem, praktycznością i użytecznością. Takich też cech oczekiwałem od aplikacji, dzięki której mógłbym słuchać swoich ulubionych stacji.

Zacząłem wiele lat temu od Screamer Radio, później trafiłem na Ultimate Player, by ostatnio spróbować TapinRadio. Wszystkie te pozycje miały jedną podstawową wadę, brak dobrze działającej wyszukiwarki i aktualnej bazy stacji radiowych. Każdorazowe wpisywanie nazwy skutkowało, nie dość, że długim oczekiwaniem na załadowanie się listy, to wyniki bywały zupełnie przypadkowe. Nazwy stacji również nie były aktualizowane, zwłaszcza polskich stacji FM, gdzie sporo się zmienia ostatnio. Do tego wiele ze stacji w bazie po prostu nie działała, gdyż miały nieaktywne już linki do odsłuchu.

Dosłownie parę dni temu natrafiłem, już chyba na ostateczną dla mnie wersję aplikacji do odsłuchu stacji, o nazwie RadioSure. Program wręcz minimalistyczny, zawiera tylko potrzebne opcje do odsłuchu stacji. Szybki, bogata lista stacji, bezbłędna wyszukiwarka.

Nigdy nie mogłem znaleźć programu, który miałby w bazie wszystkie tematyczne stacje Polskiego Radia czy innych polskich sieciówek, każde z wybranych pozycji musiałem dodawać ręcznie, a przy zmianie komputera czy systemu, gubiłem je i znów musiałem szukać i dodawać.

Można też nagrywać muzykę, w płatnej wersji nawet z pominięciem reklam, wybrać domyślną jakość odtwarzania czy ustawić sobie skróty klawiaturowe. Jeśli podobnie jak ja, szukałeś takiego programu, szczerze polecam do przetestowania. Darmowa wersja w zupełności wystarczy do korzystania z podstawowej funkcjonalności aplikacji. Warte zaznaczenia jest, że przy instalacji programu, można wybrać wersję portable.

Strona główna RadioSure.
Strona pobierania aplikacji.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu