Telekomy

WiFi Calling bez oprogramowania producenta w Orange

Grzegorz Ułan
WiFi Calling bez oprogramowania producenta w Orange
65

Do tej pory, by móc korzystać z tego rozwiązania musieliśmy czekać na producenta naszego telefonu, aż udostępni aktualizację oprogramowania dla naszego modelu, by móc korzystać z WiFi Calling, czy to będąc w Orange czy Play czy T-Mobile. Teraz się to zmieni w Orange dla większości posiadaczy smartfonów z Androidem.

Listę telefonów obsługujących Wifi Calling publikowałem Wam pod koniec kwietnia. Niewiele się zmieniło od tego czasu. Najwięcej telefonów obsługujących WiFi Calling jest w Play i T-Mobile, Orange miał ich jedynie kilka, a mianowicie Samsung S7, S7 Edge, Samsungi S8 i S8+ oraz telefony Apple z serii 6, 7 i SE.

Aby się nie rozdrabniać i zmuszać pozostałych klientów do czekania na aktualizację oprogramowania, Orange stworzył własną aplikację, która pozwala korzystać z WiFi Calling prawie na każdym telefonie z Androidem. Warunkiem jest posiadanie Androida w wersji 5.0 lub wyższej, telefon musi mieć kartę SIM Orange Polska. Jeśli mamy telefon z dualSIM, karta orange musi być ustawiona na aktywną.

Aplikacja nie będzie działać na telefonach, które mają już działające Wifi Calling, czyli te wymienione wyżej, a które były pod tym kątem aktualizowane przez producenta.

Jak to działa? Po zainstalowaniu i uruchomieniu aplikacji, na końcu podam link,wystarczy udzielić jej dostępu do naszych kontaktów, upewnić się, że jesteśmy w zasięgu WiFi i włączyć funkcję Wifi Calling. Włączenie funkcji sygnalizowane jest dwiema ikonami, po lewej stronie nazwy operatora słuchawka, a obok ikony WiFi kluczyk. Jeśli uda się Wam aktywować tę funkcję, Wasze rozmowy, czy to z książki czy poprzez aplikację, będą szły przez Wifi Calling.

Gdzie z tego można skorzystać? Na pewno w miejscach ze słabym zasięgiem operatora, a z dostępnym zasięgiem sieci Wifi. Najbardziej jednak przydatne będzie za granicą, kiedy będziemy chcieli zadzwonić do Polski, na polski numer telefonu, rozliczani będziemy za rozmowy jak w kraju. Należy pamiętać, że nie działa to tak, jeśli dzwonimy na numer zagraniczny, wtedy kasowani jesteśmy jak za rozmowę międzynarodową.

Niestety aplikacja nie zadziała za granicą u klientów ofert na kartę, a co do nju mobile, rzecznik Orange, Wojtek Jabczyński zdradził, że pracują nad osobną aplikacją dla klientów tej submarki. Mam nadzieję, że i zrobią przy okazji też nową do obsługi konta na nju mobile i nie tylko na Androida, ale i iOS.

Aplikacja WiFi Calling do pobrania z Google Play.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hotmobile