Ciekawe strony

Wiemy, gdzie jest najszybszy internet w Polsce

Michał Majchrzycki
Wiemy, gdzie jest najszybszy internet w Polsce
5

Co jakiś czas dowiadujemy się, gdzie na świecie jest najszybszy internet szerokopasmowy. Od dłuższego czasu w międzynarodowych rankingach zwycięża Korea Południowa, ale od czasu do czasu zdarzają się również niespodzianki - np. dotyczące naszych południowych sąsiadów. A jak sprawa ma się w Polsce?...

Co jakiś czas dowiadujemy się, gdzie na świecie jest najszybszy internet szerokopasmowy. Od dłuższego czasu w międzynarodowych rankingach zwycięża Korea Południowa, ale od czasu do czasu zdarzają się również niespodzianki - np. dotyczące naszych południowych sąsiadów. A jak sprawa ma się w Polsce?

Statystycznie najszybszy internet szerokopasmowy w naszym kraju jest w Świnoujściu. Nie w Warszawie, Krakowie czy Poznaniu. To właśnie nadmorskie miasto może pochwalić się średnią prędkością przesyłu danych rzędu 5,9 MB/s. W dodatku jest to ponad 1,3 MB/s więcej aniżeli wynosi średnia światowa.

Badania na temat prędkości internetu szerokopasmowego przeprowadziła firma Pando Networks. Warto jednak zwrócić uwagę, jak szybko informacja została podchwycona przez władze Świnoujścia. Jak czytamy na stronach oficjalnego portalu miasta, komentarz w tej sprawie wydał nawet prezydent (ustami swojego rzecznika prasowego).

Z satysfakcją odnotowaliśmy wyniki raportu z którego wynika, że najlepiej jest w Świnoujściu – 5,9 MB/S. Daleko za nami są takie miasta jak: Warszawa (3,77 Mb/s), Katowice (4,99 Mb/s), Łódź (2,92 Mb/s),

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu