Netflix

Wielkie hity na Netflix w 2022. Polubicie Sony za te decyzję

Konrad Kozłowski
Wielkie hity na Netflix w 2022. Polubicie Sony za te decyzję
5

Sony nie stworzy nowej platformy dla swoich premier online. Od 2022 roku takie hity jak "Uncharted", "Morbius" czy kontynuacje "Spider-Verse" oraz "Venoma" będą debiutować na Netflix.

Umowa Sony i Netflix pozwoli uniknąć tworzenia kolejnej platformy VOD

Z takiej decyzji zadowolonych może być ponad 200 mln subskrybentów Netflix na całym świecie i nie tylko, bo to jasny sygnał dla całego rynku, że nie wszyscy będą zainteresowani stworzeniem własnej platformy VOD. Tych w ostatnim czasie przybyło i nawet śledzące uważnie branżę osoby mogły już delikatnie pogubić się w zawiłościach rynku, z którym prawie każde studio i dystrybutor wiążą ogromne nadzieje.

Superbohaterowie odchodzą na emeryturę, co potem? Zwiastun Dziedzictwa Jowisza od Netflix

Sprawa staje się jeszcze bardziej skomplikowana, gdy przyjrzymy się międzynarodowym umowom i licencjom, ponieważ spora część operujących na terenie USA platform nie pojawi się w Europie i w innych regionach, dlatego muszą one polegać na partnerach (czytaj platformach już obecnych na danych rynkach). To jednak powoduje opóźnienia i spory bałagan, ponieważ filmy i seriale wędrują pomiędzy platformami.

Jakie filmy Sony pojawią się na Netflix w 2022?

Doświadczamy tego zbyt często, dlatego krótka wiadomość od Netfliksa i Sony o zapowiedzi współpracy od 2022 roku to bardzo dobre wieści. Katalog Sony już teraz jest obszerny, a następne miesiące przyniosą kolejne duże produkcje, jak ekranizacja gry "Uncharted", komiksowy "Morbius", "Where The Crawdads Sing", "Bullet train", a także kontynuacje "Venoma" oraz "Spider-Man: Uniwersum", "Bad Boys". Żeby było jasne - Sony nie zrezygnuje z wprowadzenia tych produkcji do kin, bo tam będą najpierw debiutować, ale gdy nadejdzie czas na pojawienie się w streamingu, to od razu zawitają na Netfliksa.

Co zrobi Netflix z 400 milionami dolarów? Kupi dwa wyczekiwane przez wszystkich filmy

Raczej oczywiste wydaje się, że informacja ta dotyczy globalnej oferty serwisu VOD, ale wysłałem już zapytanie do lokalnego oddziału Netflix, czy w Polsce również możemy spodziewać się tych premier w 2022 roku. Co ważne, umowa obejmuje także wybrane starsze tytuły z katalogu Sony, ale ich liczba ani tytuły nie zostały podane, więc możemy się tylko domyślać, jakie premiery przygotuje Netflix na 2022.

Kwiecień na Netflix – mnóstwo nowości, w tym dwie mocne polskie premiery

P.S. Sony rzeczywiście uruchomiło własne VOD Bravia Core, ale jest to platforma dostępna tylko na wybranych modelach telewizorów Sony i nie będzie służyć premierom nowych tytułów, co miałoby zastąpić debiuty w kinach.

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu