Apple

Wielki, 13-calowy ekran i rysik z pisaniem 3D. Taki ma być pomysł Apple’a na iPada Pro

Tomasz Popielarczyk
Wielki, 13-calowy ekran i rysik z pisaniem 3D. Taki ma być pomysł Apple’a na iPada Pro
24

Apple promuje iPady jako doskonałe narzędzia nie tylko do rozrywki czy konsumpcji treści z sieci, ale również do biznesu. Wyznanie Tima Cooka dotyczące jego pracy na tablecie mocno zapadło w pamięć, ale nie było bez pokrycia. Gdy powiedziało się A trzeba również dodać B. Czy będzie nim nowy, większy...

Apple promuje iPady jako doskonałe narzędzia nie tylko do rozrywki czy konsumpcji treści z sieci, ale również do biznesu. Wyznanie Tima Cooka dotyczące jego pracy na tablecie mocno zapadło w pamięć, ale nie było bez pokrycia. Gdy powiedziało się A trzeba również dodać B. Czy będzie nim nowy, większy iPad z rysikiem?

Pogłoski o dużej wersji iPada krążą po sieci już od jakiegoś czasu. Apple miałoby wyprodukować gigantyczny tablet z ekranem o przekątnej 12,9 cala. Na tym nie koniec. Pojawiły się spekulacje, że urządzenie będzie posiadało również dedykowany rysik. Czy czegoś wam to nie przypomina? Tablety Galaxy Note Pro są na rynku obecne już ładny kawałek czasu. Samsung również postawił na duży 12-calowy ekran oraz rysik. Sęk w tym, że to Android. Czy to samo w wydaniu applowskim sprzeda się lepiej?

W przeciwieństwie do Samsunga rysik Apple'a miałby być sprzedawany oddzielnie jako akcesorium do tabletu. Motywy twórców są dość proste - stylus jest bardziej precyzyjny niż palec, a dodatkowo niweluje konieczność użycia klawiatury czy myszy. Nie będzie to jednak gadżet, których na rynku pełno (również kompatybilnych z dotychczasowymi generacjami iPadów). Apple miałoby go naszpikować technologią, dorzucić żyroskop i akcelerometr. Zestawiając to z posiadanymi przez Apple patentami można śmiało spekulować, że zastosowanie znajdzie tutaj technologia pisania 3D, a więc zamiast dotykać ekranu będziemy mogli wymachiwać rysikiem w powietrzu lub korzystać z dowolnej innej powierzchni. Rysik miałby służyć również do autoryzacji użytkownika i stanowić dopełnienie czytnika linii papilarnych.

Źródłem tych doniesień jest Ming-Chi Kuo, analityk, który powołuje się na własne źródła oraz przeprowadzone przez siebie dochodzenie. Kuo dodaje, że pierwsza generacja "iPada Pro" nie będzie tak zaawansowana. Pisania w 3D nie powinniśmy się spodziewać w 2015 roku, ale dopiero w latach kolejnych. Sugerowałoby to, że rysik nie będzie jednym strzałem ale szerszym planem i technologią rozwijaną przez lata. Zakładając oczywiście, że pierwsza wersja się sprzeda.

Apple poprzez dużego iPada oraz rysik chce umocnić się w sektorach, gdzie iPad dotąd był liderem i gdzie zaczął być podgryzany przez konkurencyjne rozwiązania. Mowa tutaj m.in. o biznesie oraz edukacji. Wystarczy przypomnieć sobie artykuł dotyczący popularności Chromebooków w szkołach, by zdać sobie sprawę z tego zagrożenia. Rysik miałby odwrócić ten trend.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AppleTabletyiPadiOS